„Itt már a vége felé a magyarok el tudták szállítani zömében a saját ingóságaikat. Azok, akik ezt nem tudták megoldani, azoknak az ingóságait átszállították Zadarba egy központi raktárba. Egy része a magyaroknak ezeket az ingóságokat hazavitte, másik része pedig, ha jól tudom, itt bérelt ki egy raktárat, viszont vannak olyanok is többen, akik szeretnék majd ezeket a bútorokat felajánlani horvátországi gyermekotthonoknak.” – nyilatkozta Dunai Péter. A horvát hatóságok szerint engedély nélkül és törvénysértően felépített tengerparti házak lerombolása folytatódott a hétvégén, a Népszabadság információi szerint előzetesen ötven házra adtak ki bontási engedélyt a szigeten, ebből 28-nak már csak a romjai láthatók A horvát hatóságok úgy tájékoztattak, hogy a kijelölt ötven ingatlannal ezen a héten végeznek a munkagépek, arról, hogy mi lesz azután, egyelőre senki nem nyilatkozik. A szigeten csaknem tízezer ház jogi helyzete kérdéses, ezek ugyanis mind engedély nélkül épültek fel. A www.otok-vir.info internetes portálon megtalálható az az elfogadás előtt álló, részletes helyi rendezési terv, amelyre most a horvát hatóságok hivatkoznak. Ebből kiderül, hogy a sziget mely részei minősülnek építési területnek, és mely részein tilos építkezni. A Slatina-öböl, ahol lakóházak mellett a múlt csütörtökön leromboltak például egy magyar búvárbázist, a hét végén pedig további magyar apartmanházakat szedtek szét a buldózerek, jelenleg egyértelműen építési tilalom alá esik. Más kérdés, hogy amikor itt horvátok, magyarok építkezni kezdtek, ez a rendezési terv még sehol sem volt. A terv alapján most úgy tűnik, több száz ingatlan sorsa kérdéses Viren. Horvátország 2004-ben ráadásul szigorított a partvédelmi jogszabályán (a tengerpart 15 + 6 méteres sávja helyett most már 70 méteren belül tilos építkezni), ami megváltoztatta Vir-sziget rendezési tervét is. Az önkormányzat ekkor több építési telket egyetlen tollvonással nem beépíthetőre minősített át.
Befejeződött a bontás, már csak a számlát várják
Az utolsó magyar épületet is elbontották a horvát hatóságok Vir szigetén. Magyarország zágrábi konzulját, Dunai Pétert a horvát környezetvédelmi minisztérium illetékesei arról tájékoztatták, hogy a horvát hatóságok a bontás költségeit megfizettetik a tulajdonosokkal – tájékoztat a Hír tv.

Jön az Országos Étterem Hét
Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.

Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.

Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott

Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.

Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.