A Zrt. fontosnak tartja az egyes egységekhez kapcsolódó élményszolgáltatások fejlesztését, a törzsközönség megtartását, a fiatalok becsalogatását a fürdőkbe, illetve a külföldi vendégek arányának növelését, a „Budapest fürdőváros” név újjáépítését. A fürdők vendégeinek fele 50 év feletti, ezért fontos lenne, hogy a fiatalok körében kialakuljon egyfajta fürdőkultúra. (Érdekes tény, hogy a Sziget fesztivál idején a Gellért és a Széchenyi fürdők napi vendégszáma közel 1000 fővel nő.) A fiatalabb korosztály körében minden bizonnyal sikere lesz a Rudasban újrainduló Cinetripnek, amely az egész világon egyedi zenés élményt nyújt a közönségnek. 2008-tól a Rudasban is érvényes lesz a Budapest Kártya. Szó esett arról is, hogy a Sziget fesztivál kapacitásának növelésére a Római vagy a Pünkösdfürdői strandon a fesztivál idején kempinges szálláslehetőséget biztosítsanak.
A BGYH Zrt. fejleszti kínált szolgáltatásait is. Idén decemberben több, 8-10 féle csomagot állítanak össze a vendégek számára, amelyek között várhatóan gyógyászati, fitnesz, wellness valamint külön hölgyek, férfiak és menedzserek számára kialakított csomag is megtalálható lesz. A Széchenyi fürdőben hamarosan Cellulitisz Centrum nyílik, ahol a kezelések a masszírozás mellett a víz jótékony hatására is épülnek.
A Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. fejlesztései folyamatosan zajlanak. Sikerrel pályáztak a Műemlékfürdők felújítására kiírt pályázatok első és második ütemében is. A harmadik ütemben is nyújtottak be pályázatot, amelyet ha szintén sikerülne elnyerni, akkor a Széchényi, Lukács és Gellért fürdők műemlék jellegű felújítása befejeződhetne.
A Lukács fürdőhöz kapcsolódóan (főként az ORFI közelsége miatt) felmerült, hogy további fejlesztéssel Budai Egészségcentrumot hozzanak létre, ahol egy balneológiai kutatóközpont is helyet kaphatna. A központban balneológus továbbképzések mellett vízminősítést is végeznének, a vizek orvosilag bizonyított gyógyhatásait kutathatnák.
A Széchényi fürdőben tervezik, hogy a nem megfelelően hasznosuló területeken új szolgáltatásokat telepítenek. Kevesen tudják, hogy az épület tetején például egy lőtér található, amelynek helyére pálmaházat álmodott meg a BGYH Zrt., ahol relaxációs terek, kávéházak várnák a vendégeket.
A Dagály arculatát úgy kívánják kialakítani, hogy a környékén épült irodaházak dolgozóinak igényeit szolgálja ki. Területigényes szolgáltatásokat telepítenének ide, konditermet, focipályát.
A Király fürdő néhány éven belül várhatóan teljes felújításon esik majd át, az átalakításnál ügyelnek rá, hogy az 500 éves török épület színvonalának megfelelő szolgáltatásokat nyújtson. A BGYH Zrt. strandjai közül a legtöbb vendéget fogadó Római strandot fiatalos, családias stranddá fejlesztenék. A Pünküsd és Csilaghegyi fürdők kapacitása jelenleg 5-6-szorosan meghaladja az igényeket, így ezek nem üzemeltethetők gazdaságosan. A Paskál strand annak ellenére, hogy 70 fokos termálvize van, mégis csak nyáron üzemel. Ide japán fürdőt terveznek, ami kuriózumnak számítana. A Dandár fürdőt pedig kifejezetten az OEP betegek kiszolgálására kívánja specializálni a BGYH Zrt.