Az eseményen Váradi János, aki június elseje óta végzi a légitársaság hazai képviseletét, elmondta, hagyományteremtő szándékkal rendezték meg az eseményt, hogy közelebb hozzák a hazai utazási irodásokhoz a légitársaságot. Terveik között szerepel, hogy szeptember 9-én, a Bálint Ház Révay utcában tartandó rendezvényéhez kapcsolódóan izraeli utazási napot tartanak, ahol az izraeli turisztikai kínálatot ismerhetik meg az utazási irodások valamint a nagyközönség.
Prezentációjában elmondta, hogy habár a magyar piacon csak a Budapest-Tel Aviv járattal van jelen a társaság, széles nemzetközi hálózattal rendelkeznek. A légitársasággal világszerte 35 úti cél érhető el közvetlenül, 40 repülőgéppel rendelkeznek, amelyek hetente 460 utat teljesítenek. Váradi János hangsúlyozta, célja, hogy Eilat egyre népszerűbb desztinációvá váljon a magyarok körében. A szakember Izrael fő vonzerei mellett az aktuális népszerű eseményekre is felhívta a figyelmet, ilyen volt a magyarok körében is népszerű, első alkalommal megrendezett jeruzsálemi nemzetközi maraton, az Eilatban rendezett 2012-es európai triatlon bajnokság, illetve az izraeli operafesztivál, melyre remélhetőleg jövőre még többen látogatnak el hazánkból is.
A légitársaságot négy egymás utáni évben is a világ legbiztonságosabb légitársaságának választották, a magas fokú biztonságról győzte meg a hallgatóságot Abramovich Shalom, a légitársaság hazai biztonsági főnöke is, aki ismertette a biztonsági ellenőrzések menetét. Elmondta, vannak olyan utazók, akik zavarónak tarják az ellenőrzéskor felvetett kérdéseket, sokan azonban éppen a nagyfokú biztonság miatt választják a légitársaság járatait.
Életében legalább egyszer mindenkinek fel kell keresnie Izraelt, hangsúlyozta Ilan Mor, izraeli nagykövet, aki elmondta, azon dolgoznak, hogy minél több magyar utazzon el a közel-keleti országba. Az utazásokat tekintve Izrael 1:5 arányban vezet, mondta el. Onnan Magyaroszágra évente 50 000-ren jönnek, míg Magyarországról Izraelbe mindössze 13 000-en utaznak. A nagykövet hangsúlyozta az izraeli emberek közvetlenségét, barátságosságát, amellyel szerinte a közel-keleti országok közül a legközelebb állnak az európaiak mentalitásához. Kitért az ország gazdasági erősségeire, hogyan váltak az alapvetően mezőgazdasággal foglalkozó országból a high tech fellegvárává. A tavalyi évben Izrael GDP-je elérte a 217 milliárd dollárt, ami 4,8%-os növekedést jelent. A 8 millió lakosú ország számos náció olvasztótégelye, az egyetlen közel-keleti demokratikus államban közel 200 000 magyar él.
Az ország turizmusáról elmondta, 2012 első 5 hónapjában 1,42 millió nemzetközi vendéget fogadtak, amely a rekordévnek számító 2010-es vendégszámot 4%-kal haladja meg. Csak májusban 321 000 nemzetközi turista érkezett Izraelbe, ami szintén 4%-kal több, mint a tavalyi vagy 2010-es szám. 2010-ben egész évben 3,4 millió turistaérkezést regisztráltak, az idei évre szeretnék, ha ez a szám elérné a négymilliót. A nagykövet szerint a magyarok a média egyoldalú tájékoztatása miatt nem ismerik igazán Izraelt, ezért az országot mindenkinek saját szemével kellene látnia, megtapasztalnia.