Elzászi randevú

A francia idegenforgalmi hivatal, a Maison de la France minden évben megrendezi nagyszabású workshopját. Az idén először nem Párizsnak, hanem Strasbourgnak jutott a megtiszteltetés, hogy helyet adjon 550 francia szolgáltató és 800 külföldi tour operátor találkozójának.

Elzász a legkisebb tartomány Franciaországban. 1871 óta négyszer cserélt gazdát, 2000 éves történelme rengeteg emléket hagyott ránk, a tartományban 250 múzeum található. Nemcsak a páratlan szépségű középkori várak és várfalak, a román és gótikus stílusú templomok, az eklektikus kereskedelmi és lakóépületek, hanem gasztronómiája és borai is vonzzák a látogatókat. Elzász a német és a francia kultúra és életvitel legjavát tartotta meg és ötvözte.

A régi-új Strasbourg

Strasbourg, az „utak városa” a Vogézek és a Jura közötti átjáró keleti kapujában, a Rajna bal partján fekszik. A félmilliós városban 50 ezer egyetemista tanul, a nap 24 órájában zajlik az élet. A modern Strasbourgot az európai intézmények épületei képviselik. Az Európa Parlament belseje harmonikus és szemet gyönyörködtető, itt minden építészeti megoldás mögött átgondoltság és filozófia rejlik. A fa merész használata az üveg ellenpólusaként telitalálat. Beülünk a képviselők székébe, és elképzeljük, ahogy ergonómusok hada segédkezett a minél optimálisabb dizájn kialakításában. Este sétahajóval térünk vissza a történelmi városmagba. Utunk során pompásabbnál pompásabb homlokzatok között, hidak alatt suhanunk vissza a XVI. századba. Az időutazás záróakkordja az impozáns fény- és hangjáték. A történelmi belváros méltán a világörökség része, amelyet gyalogosan bejárni a legcélszerűbb:. irány a Petite France. A kies negyed optimális kiindulópont, de sétánkat bárhonnan is kezdjük, az ég felé magasodó, a város jelképének számító katedrális jó iránytűnek bizonyul. Mindenfelé makulátlan külsejű, több száz éves épületeket és lakóházakat láthatunk.

Fehérborok, történelmi városok

A 170 km hosszú borút Marlenheim és Thann között középkori falvak és szőlőültetvények között kanyarog, és mintegy 400 virágzó családi borgazdaság otthona. Az évi száz fesztivál a garancia, hogy az év bármelyik szakában vet arra utunk, biztosan valamilyen ceremóniába botlunk. A borút 26 gyalogos sétája lehetőséget nyújt az elzászi szőlő- és borkultúra tanulmányozására. Franciaországban egyedül itt nevezik el a borokat a szőlőfajták után, így itt sylvaner, pinot blanc, pinot noir, riesling, muscat, pinot gris és gewurtztraminer készül. Obernai városka a Szent Odile-hegy lábánál a borút északi végének első, kihagyhatatlan állomása. Sokak szerint Elzász egyik legszebb és középkori épületekben leggazdagabb városa. A virágba borult, favázas épületek között tett sétánk során mintha középkori építészeti könyv lapjai elevenednének meg előttünk.

Königsburg az elzászi körút kötelező állomása, nem kis részben a hegytetőn álló várból elénk táruló panorámának köszönhetően. Látható innen tiszta időben az Alpok vonulata is. A XII. században épült várat a német II. Vilmos császár állította helyre. Neki köszönhető, hogy a látogatók autentikus képet kaphatnak a középkori várbeli életről. Szerdánként és szombatonként megrendezik a „Bírák és Elítéltek” című zenés színházi előadást, amelybe a nézőket is aktívan bevonják. Csoportok számára középkori lakoma is rendelhető. A hely akadálymentesített, de a látáskárosultak és az értelmi fogyatékosok számára is biztosított a vár felfedezésének élménye. Colmar, a „legelzászibb város” Strasbourg és Basel között található, és a XVI. században élte fénykorát. Óvárosa Strasbourgéhoz hasonlóan szintén világörökség. A történelmi utcákon órákat bolyonghatunk a kávézók, üzletek és színes házak festői cégérei között.

TGV – a fapadosok versenytársa

Tíz új desztináció, köztük Frankfurt, München és Zürich bekapcsolása, 320 km/órás sebesség és 37 millió potenciális utas. Ha idevesszük a pályaudvarok központi elhelyezkedését és a kényelmet, a francia szuperexpresszvonat, a TGV már a fapadosok igazi versenytársa. A június 10-jétől üzemelő új vonalaknak köszönhetően a Párizs és Strasbourg közti távolság 2 óra 20 percre rövidül, a vonalak korszerűsítése után a Párizs–London út csupán 2 óra 15 perc lesz. Párizs–Amszterdam viszonylatban ugyanez 3 óra 15 perc. A vonaton játéksarok várja a kicsiket, és kerékpárt is lehet szállítani. Decembertől a TGV keleti végállomása Münchenben lesz, a vonat Párizsból 6 óra 15 perc alatt ér a bajor fővárosba. A tervek szerint 2015-ben már mi is TGV-n suhanunk Budapesttől Párizsig.


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket

Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket 

Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.