A sajtótájékoztatóval egybekötött ünnepélyes projektzárón Habis László országgyűlési képviselő, Eger polgármestere hangsúlyozta, hogy a történelmi borvidék reprezentáns helyszínén a Szépasszonyvölgyben 385 millió forintos költséggel olyan létesítményt hoztak létre, amely jól szolgálja a családok, a turisták szabadidejének hasznos eltöltését. Az egri önkormányzat az Új Széchenyi Terv keretében pályázott és nyert 328 millió forintos uniós támogatást az integrált látogatóközpont kialakítására. A beruházás terveit az Egri Építész Kör munkatársai készítették el, a kivitelezést pedig az ugyancsak egri székhelyű Imola-cégcsoport végezte. A munkájukért a polgármester köszönetét fejezte ki.
Habis László azt is kiemelte, hogy az új létesítmény egyszerre turisztikai látogatóközpont, szabadtéri színpad, örökségi emlékhely és interaktív bemutatóhely, amely a működési engedély megszerzése után még az idei ősszel várja a látogatóit. Arról is szólt, hogy a korábbi szabadtéri színpadot teljesen megújították. Így ma már fedett, közel nyolcszáz férőhelyes nézőtér és színpad várja a vendégeket, ahol koncerteket, színházi előadásokat, táncos bemutatókat tartanak. A dekoratív épületben pedig több, különböző funkciót ellátó teret alakítottak ki. Így a gyerekeket berendezett játszóházzal fogadják, emellett állandó tárlatként boros dugókat és számos, a borkészítéshez használatos eszközt tekinthetnek meg a Völgy-központba érkező vendégek.
Időszakos kiállításokat is terveznek, melyek a borral, továbbá Márai Sándor író életművével, a gasztronómiával, a Szépasszonyvölggyel és Egerrel kapcsolatosak. A Márai Emlékszobában az író életéről és műveiből készített filmeket láthatnak az érdeklődők.
Emellett az egykori személyes tárgyaiból és könyveiből is láthatnak itt néhányat. Az egészségcentrumban pedig különböző programokból választhatnak egyénileg és csoportosan is az érkező turisták. Ezek mellett öltözködési és sminktanácsadással is várják őket a szakértők.
A felsoroltakon kívül külön helyszínen alakították ki az Akadály-völgy Játszóparkot, ahol több korosztály élményszerűen töltheti majd el a szabadidejét. Lehetőség nyílik túrázásra is, melyhez speciális, kitáblázott útvonalat jelöltek ki. A beruházásnak köszönhetően hat új munkahelyet is teremtettek.
Habis László véleménye szerint a borászok, a minősített pincészetek, a szálláshelyadók, a civil szervezetek összefogásával és a bővülő turisztikai programokkal felértékelődik a Szépasszonyvölgy jelentősége a városban.
A polgármester beszédét követően Kovács Katalin, az Egri Kulturális és Művészeti Központ ügyvezetője tájékoztatta a résztvevőket az új integrált látogatóközpont várható programjairól. Bejelentette, hogy az őszi első tárlaton Harangozó Ilona festőművész mutatja be munkáit, elsősorban azokat, amelyeket az egri Szépasszonyvölgy ihletett.
A Márai Emlékszobában rendhagyó irodalomórákat tartanak fiataloknak. Október 21-én pedig ökogazdálkodási konferenciát rendeznek, melyhez szőlészeti és borászati témákat is kapcsolnak. Mindezek mellett már elkészítették a turisztikai látogatóközpont Internetes honlapját is.
Kovács Katalin arról is szólt, hogy szeptember 24-én Szlovákiában, Kassára látogatnak, ahol az együttműködésre érdekében a Márai Sándor Központtal veszik fel a kapcsolatot. Arra törekszenek, hogy a jövőben az érintettek közös összefogásával Európa egyik kulturális és borászati színhelyévé fejlesszék az egri Szépasszonyvölgyet.