A biztonságosabb elkerülni a tömegmegmozdulásokat illetve nem fotózni a tüntetőket és a rendőröket, még mobiltelefonnal sem. Érdemes folyamatosan nyomon követni az eseményekről tudósító híradásokat. Amennyiben az utazók hivatalos ügyintézés miatt keresnék fel a Belügyminisztérium Idegenrendészeti Hivatalának Tahrír téren található központját (Mogamma), javasolja a Külügyminisztérium, hogy előzetesen érdeklődjünk telefonon, hogy az intézméy megközelítése biztonságos-e.
A Külügyminisztérium konzuli szolgálata az országot visszasorolta az „II. Fokozott biztonsági kockázatot rejtő országok és térségek” biztonsági kategóriába, kivéve a Sínai-félsziget északi és középső területeit, melyek továbbra is az „I. Utazásra nem javasolt térségek” biztonsági kategóriába tartoznak.
Ezért javasolják, hogy magyar állampolgárok még szervetten se látogassanak a Sínai-félsziget északi és középső területeire.
Az utazási irodák által szervezett utak Sarm al-Seikh és Dahab városokba biztonságosnak tekinthetők, de az esetleges fakultatív programok, például sivatagi kirándulások során kellő elővigyázatosság javasolt. Szintén nem javasolt a beutazás a Nílus völgyének Kairó déli és Luxor északi határa közé eső területére.
Egyiptom Nílus-delta vidékére és a Szuezi-csatorna körzetének nagyvárosaiba (pl. Port Szaíd, Szuez, Iszmailíja) csak a szükséges esetekben utazzanak magyar állampolgárok, mivel itt előfordulhatnak szórványos biztonsági fenyegetések.
Kairó és Alexandria alapvetően biztonságosnak tekinthető, de kellő körültekintés javasolt, mert kisebb tüntetések továbbra is várhatók, elsősorban péntekenként. Biztonságos az átszállás a kairói nemzetközi repülőtéren.
Felső-Egyiptomban Luxor, Asszuán és Abu Szimbel látogatása szervezett utak keretében biztonságosnak tekinthető, beleértve a szervezett nílusi hajóutakat is Luxor és Asszuán közt. Szintén biztonságosak a vörös-tengeri üdülőhelyek, úgymint pl. Hurghada, Marsza Alam, Sarm al-Sejk, Taba, Dahab, stb.