Buzsák községhez tartozik a Balatontól nem messze található csisztapusztai termálfürdő. A fürdő kénes, ásványi anyagban gazdag vize mozgásszervi és reumatikus panaszok enyhítésére kiváló. Buzsákon az elmúlt években kiépült a csatornahálózat, megépült a Buzsákot Csisztapusztával összekötő út. A termálfürdőben 70 millió forintot fordítottak egy új kút fúrására és vízkezelésre. 2004 őszén új üzemeltetője lett a fürdőnek. Mivel jelenleg szezonális jelleggel tart nyitva a fürdő, a cél, hogy egész évben nyitva tartson, a víz gyógyvízzé minősítése is folyamatban van. A Balaton dél-nyugati medencéjében fekszik Marcali, a 2003-ban megnyitott Városi Gyógyfürdő és szabadidőközpont hatalmas parkban található. Egyelőre szintén szezonális jelleggel működik, de ebben az évben kezdik meg egy újabb termálkút fúrását és a fedett fürdő kiépítését. A fürdőben versenysportmedence, termál- és gyógymedence, gyermekpancsoló várja az idelátogatókat. Gyógyvize segít reumatikus, idegrendszeri és nőgyógyászati panaszok kezelésében. Az aktív pihenés kedvelőit négy teniszpálya, röplabda- és kosárpálya várja. Négy szálloda és számos magánszállás található a városban, a tervek szerint idén nyáron megkezdődik egy kétszáz fős gyógyszálló építése is.
Az igali gyógyfürdő
Igalban is az 1940-es években indult olajfúrások során tört felszínre a termálvíz. Az 1960-as években megépült fürdő 2001 óta gyógyfürdőként üzemel, köré üdülőövezet épült ki. A magas hőmérsékletű, jódos víz mozgásszervi, ízületi panaszok gyógyítására kiváló, és jótékony hatással van az urológiai panaszokra, daganatok, gyulladások kezelésére, ivókúraként gyomorbántalmakra, anyagcserezavarok megszüntetésére ajánlott. A látogatók tangentor, gyógytorna, súlyfürdő mellett rengeteg sportolási lehetőség közül választhatnak.
Wellnessközpont Nagyatádon
Nagyatádon 1906 óta működik a gyógyfürdő. Az elmúlt években nem csak a gyógyfürdő bővült, korszerűsödött, a létesítményen kívül felépült egy különálló termálvizű strandfürdő wellness- és szabadidőközponttal. A városközpont rehabilitációjához a közelmúltban nyert uniós támogatást a település. A terek, parkok, utcák mellett a gyógyfürdő századelőt idéző homlokzata is megújulhat. A fürdőben idén is tovább szépülnek, komfortosabbá válnak a fürdővendégek által igénybevett helyiségek. Előreláthatóan szintén ebben az évben kezdődik meg egy fedett uszoda építése. A munkálatok várhatóan 2006 nyarára fejeződnek be.
Kaposvártól Nagybajomig
A somogyi megyeszékhelyen, Kaposváron 1966 óta működik a parkosított területen fekvő Városi Fürdő. Alkáli-kloridos vize elsősorban mozgásszervi panaszokra kiváló. A strandon az úszás mellett szárazföldi sportok közül is válogathatunk. Egy kimerítő tenisz- vagy focimeccs után masszázzsal lazíthatjuk el izmainkat. A kaposvári fürdőben élményfürdő épül jövőre. Nagybajomban 2001-ben indult el a termálprogram, a közel egymilliárd forintos beruházás eredményeként tavaly augusztusban nyílt meg a település második termálfürdője, ahol a fürdőzés mellett színvonalas wellness-szolgáltatásokkal várják a vendégeket. A szálláskínálat is minden igényt kielégítő: kastélyszálló, villapark épült, emellett a falusi vendéglátók kínálatából is választhatunk. 2006-ra elkészül a gyógyászati centrum.
Barcstól Babócsáig
A csokonyavisontai víz kémiai összetétele országos viszonylatban is a legjobbak közé tartozik, a gyengén jódos, kénes vizet 1943-ban fedezték fel, olajipari kutatások során. Ma két fedett és több kültéri medence, élményfürdő várja a látogatókat, a gyerekek örömére óriáscsúszda is épült. Babócsa fürdője gyönyörű természeti környezetben található. Gyógyvize gerincbántalmak, gerincoszlop-deformáció, ízületi és nőgyógyászati panaszok kezelésére alkalmas. Barcs termálfürdőjében már megindultak a munkálatok, a cél egy rekreációs termálközpont felépítése. Tavaly a fürdő nem nyitotta meg kapuit, idén májusra várhatóan a kültéri medencéket már használhatják a látogatók, megépülnek még a kültéri sportpályák és a rekreációs központ, későbbiekben fedett uszoda és a termálközpont építését, apartmanok, szállodák és kemping létrehozását tervezik.
Felújítják Tolna gyógyfürdőit
Tolna megyének két jelentős gyógyfürdője is van: a Dombóvártól négy kilométerre található Gunarason, illetve Tamásiban. Gunaras gyógyfürdője nyolchektáros parkos területen, egész évben várja látogatóit. 55 fokos gyógyvizét alkalmazzák légzőszervi, szív- és érrendszeri, mozgásszervi, bőrgyógyászati, fogínybetegségeknél. A fürdő szabadtéri részén strand, gyógymedence, gyermekpancsoló, óriáscsúszda található. A 2004-ben kezdődött felújítások során megújult a gyógyászati részleg, új élménymedence épült, idén készül el a medencéket a gyógyfürdővel összekötő nyaktag. A fürdő szolgáltatásait több sportpálya és csónakázótó egészíti ki. Tamási a Balatontól 38 kilométerre fekszik, termálfürdőjét és a mellette található kempinget gyönyörű táj övezi. Az ízületi, gerinc- vagy csípőfájdalmaktól szenvedők az 52 fokos ülőpados medencében gyógyulhatnak, az úszni vágyók a sport- és a strandmedence közül választhatnak. Hamarosan elindul a fürdő felújítása, a hároméves építkezés összköltsége tizenegymilliárd forint.
Pezsgő fürdőélet Baranyában
Baranya megye legnagyobb fürdője Harkányban található. A horvát határhoz közeli településen 1820 körül indult el a fürdő építése, de gyógyvizét már a törökök is ismerték. Az egész évben nyitva tartó fürdő élményfürdővel, gyógymedencével, szaunával és jakuzzival ismert és kedvelt üdülőhely. A fürdő néhány éve teljesen megújult, szolgáltatásainak köre jelentősen bővült. Sellye gyógyfürdője két medencével, csónakázózóval, sportpályákkal felszerelt, nyáron is üzemel. 1997-ben minősítették gyógyvízzé a Szigetváron feltárt hévizet. Februárban volt az újjáépülő fürdő alapkőletétele, várhatóan három ütemben 200 millió forintos pályázaton nyert összegből és banki hitelekből szépül meg az intézmény. A belső, kiúszó és termálmedence októberre fejeződik be. Tervezik egy gyógyszálló megépítését is.
Szénsavas forrás a Mecsekben
Néhány éve adták át a teljesen megújult sikondai fürdőt, amelynek vizét hazánkban egyedülálló módon szénsavtartalmú meleg forrás táplálja. Az alkalikus, gyengén radioaktív, lítiumtartalmú hévíz megszünteti a gyomor- és bélpanaszokat, kitűnő az ízületi bántalmak, a bőrbetegségek és nőgyógyászati megbetegedések kezelésére. A szabadtéri, termálvizű 25-27 fokos élményfürdőhöz koktélbár, napozókert és nyitott sportmedence kapcsolódik. A fedett medencében élményelemek kényeztetik a vendégeket, emellett pezsgőfürdő, szauna, infraszauna és gőzfürdő várja őket Sikondán.