Gyopárosfürdő vasúti megállójától rövid sétával elérhető a 2004-ben minden igényt kielégítően felújított és kibővített gyógy-, wellness- és parkfürdő. Ugyancsak a közelben találhatóak a környék szállodái, panziói is – a településen kicsik a távolságok. Gyopárosfürdőre – illetve az akkori Gyopároshalomra – a 19. század közepén kezdtek kiköltözni Orosházáról, ahol három tó vize csalogatta a megfáradt zselléreket. A tavakat 1886-ban gyógyfürdővé avatták, ekkortól datálható Gyopárosfürdő országos ismertsége is. 1999- ben gyógyvízzé nyilvánították az ideépült fürdő alkáli-hidrogén-karbonátos vizét, amely alkalmas a reuma, az ízületi bántalmak és a nőgyógyászati gondok orvoslására. A fürdő fejlesztésének első szakaszában a gyógyászati központot alakították ki, az Egészségmegőrző Központ építése 1999-től 2002-ig tartott, s PHARE-támogatásból, 250 milliós beruházás eredményeként valósult meg. A második ütemben, 2002 októbere és 2004 áprilisa között 1,8 milliárd Ft-os beruházással (amelyből 750 millió Ft Széchenyipályázaton nyert támogatás volt) az élményfürdővel bővült a komplexum. A fürdőfejlesztés befejezését követő első évben 23,7 százalékkal, rá egy évre pedig 30,2 százalékkal nőtt az éves vendégforgalom.
Gyopárosfürdőn minden megtalálható egy helyen, amire a munkában, a városi stresszben megfáradt testnek, szellemnek szüksége lehet. A 6000 négyzetméter összterületű, két 50 Celsius-fokos hőforrás táplálta gyógyfürdőben fiziko-, balneo- és elektroterápia, súlyfürdő, kádfürdő, szénsavas fürdő, sókamra, gyógymasszázs, víz alatti sugármasszázs, víz alatti csoportos gyógytorna várja a gyógyulni vágyókat. A wellnessrészleg szaunaparkkal, valamint négy, élményelemekkel ellátott fedett medencével csábít.
A parkfürdőben télen is megmártózhatunk a három forró vizes kültéri medencében, nyáridőben pedig napozhatunk a tóparton vagy akár vízibiciklizhetünk, csónakázhatunk a Gyopárosfürdő jelképévé vált, 1925-ben emelt víztorony árnyékában. Két fürdőzés között a régió számtalan programot kínál. Séta, horgászat vagy látogatás a közeli Körös-Maros Nemzeti Parkba, amelynek a területe ráadásul számtalan költöző madárfaj útvonalába esik. Mellettük a szikes puszták honos állatait, a rackajuhot, a szürkemarhát és a pulit is testközelből figyelhetjük meg.
Orosháza városközpontját hamisítatlan mezővárosias jellege miatt érdemes fölkeresni, több parasztbarokk és népi építészeti stílusú, napsugaras faormú házat láthatunk. A város barokk evangélikus temploma 1777–1830 között épült. A Táncsics gimnázium előtti Történelmi Emlékparkban csaknem száz, a város történetéhez kapcsolható alkotás áll. Nem messze a központtól a közelmúltban fölújított egykori zsinagóga található, amelyben időszaki kiállítások látogathatók.
Szálláshelyek a környéken
Békés megye gyöngyszeme a kispénzű diákoknak, a bakancsosoknak és a luxusra vágyóknak is ideális kirándulóhely. A kínálati palettát gazdagítja a szerény, ám rendezett, tiszta, vidám, hordóra emlékeztető szobákkal és nagy kerttel rendelkező Varga Land Faház. Más igényeket elégít ki a faháztól néhány lépésre álló Edit Vendégház. Mindkét szálláshely egész évben nyitva tart. A háromszintes, konferenciateremmel rendelkező Hotel Napsugár 120 férőhelyes éttermének magyaros konyhája messze földön híres, a szállodát pedig folyosó köti össze a fürdővel. A városi lüktetéshez szokott vendég Orosházán bátran válassza a fiatalos Pepe Panziót, udvarán kemencével. Az ízléses kialakítású Tópart Panzió közvetlenül a fürdő tőszomszédságában áll. 50 hektáros területen épült a háromcsillagos, konferencia-központtal, sportlétesítményekkel rendelkező Gyopár Club Hotel. Az egykori műszaki laktanya helyén 1,5 milliárd forintból valósultak meg a hotel nagy ívű fejlesztései. A szálloda 64 szobája és hat apartmanja minden igényt kielégít, étterme pedig egészen kitűnő. A megye első s eddig egyetlen négycsillagos vendégháza, a 36 klimatizált szobás s egész területén dohányzásmentes Hotel Corvus Aqua ablakaiból pompás kilátás nyílik a tópartra és a fürdőre. Elegáns szobáinak kialakításához a legkiválóbb anyagokat használták fel. A hotel konyhája az ínyenceket is kielégíti. Aki pedig a puszta további élményeire vágyik, a Varga Lovastanyán megszállva élheti át azokat. A diópálinka illatára és ízére fölébredni, a hólepte rónán, lovas szánon siklani gyönyörködve Petőfi téli pusztájában, részt venni egy disznóvágáson feledhetetlen élmény.