A kihajtogatós és a falikép változat is beillik turistaszuvenírnek, hiszen igényes képzőművészeti munka és jól áttekinthető látványtérkép is egyben, amelyhez magyar–angol Szeged-ismertető kapcsolódik, kihegyezve a város sajátosságaira - írja a Délmagyar.hu.
Tussal, számítógéppel
A cég ügyvezető igazgatója a műhelytitkokról elárulta, nem gondolták, hogy ekkora fába vágják a fejszéjüket egy évvel ezelőtt. Három évvel korábban készítettek fényképeket madártávlatból a tágabb belvárosról, ezeket felfrissítették a változásokkal. A Liliom utca–Jósika utca–Osztróvszky utca–újszegedi Szent-Györgyi utca határolta terület 250 tömbjét speciális beállításból az utcáról is lefotózták, majd négy ember manuális munkája következett. Tussal átrajzolták a körvonalakat, hogy összeillesztve pontosan kirajzolódjanak az utcák és terek. Megfestették az épületsorokat, végül számítógépes színezéssel kiemelték a fontosabb intézményeket, műemlékeket.
Kakasos templomtól a papucsig
A térkép hátoldalán várostörténet olvasható, különösen fontos építményeket emeltek ki a kakasos templomtól a zsinagógáig. Olyan, felülnézetből egyáltalán nem észrevehető emlékművekre is felhívják a figyelmet, mint a II. Rákóczi Ferenc lovas szobor az Aradi vértanúk terén, a Klauzál téri millenniumi díszkút, vagy a Vértónál kialakított történelmi emlékhely. Külön ismerteti a térkép a szobrok kapcsán Juhász Gyula, József Attila, Radnóti Miklós és Gregor József szegedi kötődését. A szegedikumok között szerepel szalámi, a paprika és a papucs mellett a halászlé, a vízi sport, a nosztalgiavillamos és a régmúlt tiszai bőgőshajója. (Délmagyar.hu)