A West 46-ban, a Fotográfia Házában látható tárlaton Cornelia Dlabaja, Wolfgang Breyscha, Achim Gauger és Claudio Pribyl mobiltelefonnal készített képekben mesél a császárvárosról.
A népszerű fotós alkalmazással készített képek más perspektívából mutatják meg a várost, mint a hagyományos technikák, hiszen mobillal a kézben a hétköznapi apróságokra is felfigyelünk. A reggeli kávé, a munkába vezető út, az utcácskába beszűrődő hajnali napfény, egy érdekes üzlettábla, street art és rágógumi-automaták – mindezt pillanatok alatt megörökíthetjük. Az elkészült alkotásokat pedig azonnal meg is oszthatjuk barátainkkal, de a hashtagek segítségével akár valamennyi felhasználóval is, szerte a világon.
Cornelia Dlabaja a városi tér egy-egy szeletére figyel, homlokzatok, fények, nyüzsgő terek és tükröződések fogják meg. Wolfgang Breyscha, aki egész életében az osztrák fővárosban lakott, üdítő színfoltokat, a street art harsány kavalkádját és rágógumi-automatákat keres az utcák szürkeségében. Achim Gauger már két éve kutatja a császárváros üzlettábláit, kirakatait és különleges feliratait. Legyen az zöldséges, órás vagy fodrász, kávézó vagy szerelőműhely, Gauger ha csak teheti, lefotózza az útjába eső üzlet cégérét. A negyedik amatőr-fotós, Claudio Pribyl még csak öt éve él Bécsben. Képein elsősorban a városiasodást, az ember és a város kapcsolatát örökíti meg.
A #VIE01 hashtag-jelölésű kiállítás visszahozza a virtuális világ képeit a bécsi Westbahnstraße 46. szám alatti analóg térbe. Az alkotásokat böngészve pedig ki-ki eldöntheti, egyetért-e a tárlat alapötletével, miszerint a fotós látásmód, és nem a kép készítésének módja és eszköze a mérvadó.
Forrás: Turizmus Online