A több mint 500 éves szegedi ferences templom és kolostor Magyarország második legrégibb, ilyen jellegű épületegyüttese.
A kiállítás interaktív elemekben bővelkedik majd, ez azt jelenti, hogy érintőképernyős tájékoztató konzolok segítségével a gyerekek és a felnőttek is egyaránt ismerkedhetnek a kolostor történetével. Ezeken is megtekinthető lesz több kisfilm, így például a Misszióról, az 1950- es üldöztetésről és az Építészettörténetről. Egy 1713-ból fennmaradt rajznak köszönhetően kiderül, hogyan nézett ki az épület a középkorban, illetve az 1980-as évek lepusztult állapotát is bemutatja a tárlat.
"Cél, hogy egy olyan közösségi identitásnak a helyszíne lehessen, ahol a látogatók megismerhetik saját múltjukat is" - fogalmazott a projekt turisztikai menedzsere. Vass Erika bejelentette, hogy a Móra Ferenc Múzeummal és az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkkal egy együttműködésnek köszönhetően kínálnak olyan turisztikai programokat, amelyek alapján a látogatók több kiállítóhelyre eljuthatnak. Épül egy korhű kolostorkert is, hiszen a ferencesekhez nagyon sok gyógynövény és gyógyászati termék kötődött.