A hivatalos becslések szerint mintegy 250 projekt részesülhet több mint 58 milliárd forint támogatásban, a novemberben meghirdetésre kerülő, a turisztikai fogadóképesség javítását szolgáló pályázatokon pedig további 26 milliárd forint támogatást lehet elnyerni, körülbelül 130 konkrét projektre. A szálláshely-fejlesztés terén a legtöbb forrásra a Dél-Dunántúl vállalkozói számíthatnak, mivel ők 9,5 milliárd forintra pályázhatnak. A Dél-Alföldön szintén jelentős fejlesztések valósulhatnak meg a 4,6 milliárd forintos keretösszegből. A turisztikai infrastruktúra szempontjából fejlettebb nyugat-dunántúli, közép-dunántúli és közép-magyarországi régiókban egyenként kétmilliárd forint alatti összeget szánnak erre a célra.
A vonzerőfejlesztésben a Dél-Alföldé a vezető szerep két pályázat keretében, összesen 15,7 milliárd forintos keretösszeggel, második az Észak-Alföld közel tízmilliárdos keretösszeggel.
Jövő év elején írják ki a harmadik turisztikai pályázatcsomagot, ötmilliárd forint összértékben, a turisztikai desztinációmenedzsment szervezetek létrehozására.
A miniszter elmondta, hogy az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében 2007-2013. között összességében 300 milliárd forint áll rendelkezésre turisztikai fejlesztésekre. A fejlesztések fő célja a régiók turisztikai vonzerejének növelése, a minőségi termékek és szolgáltatások fejlesztése. Infrastruktúra-fejlesztési projektek esetében a projektek kötelező eleme az akadálymentesítés.