Bóta József Sándor a Turizmus Online-nak elmondta, hogy Szihalmon hét, szabadtéren működő kemencével udvart nyitottak. Itt turisztikai, gasztronómiai rendezvényeket tartanak, hagyományos népi ételek készítésére invitálják a vendégeket. Tavaly jelentették meg a Szihalmi Útikalauz-t, mely sok fotóval és térképpel illusztrálva mutatja be a község látnivalóit és hasznos tanácsokat, útbaigazítást nyújt a turistáknak.
Szihalom fontos része a Zsóry Fürdő közvetlen szomszédságában, az Ostoros patak melletti 450 ingatlanos üdülőfalu. A fürdőhöz a faluból három kilométer hosszú kerékpárút is vezet, amelyet egyre többen használnak a bringások közül. Többen túrákat is szerveznek. Az elmúlt időszakban tíz utcában újították fel a járdát és az útburkolatot az Új Széchenyi Terv keretében.
Támogatással szeretnék felújítani a falu parkosított központját, mely szintén fontos turisztikai attrakció lehet. Az egyházi, a gazdálkodási hagyományok, szokások megőrzésére nemrég anyagi támogatást nyertek, melyből önálló kiadványt, illetve CD-t készítenek. A jövőben még inkább szeretnék bemutatni az érdeklődő vendégeknek a paraszti kézművesség eszközeit és tárgyait, valamint a kisállattenyésztés sokszínűségét.
Április végén tartják az idén tíz éve alakult Tobán Hagyományőrző Népművészeti Egyesület jubileumi programját kiállítással és bemutatókkal. Májusban a falu búcsúja keretében találkozóra "hívják haza" a Szihalomról elszármazottakat. Június elején lesznek a kemencés Falunapok gasztronómiai fesztivállal. Augusztus 20-án Szent István-napi kemencés kenyérünnepet tartanak. Szeptemberben a Kálvária Búcsúra hívják a vendégeket. Novemberben hagyományőrző disznóvágás lesz a sláger, decemberben pedig a karácsonyra készülve az adventi hagyományokat elevenítik fel.
A polgármester arról is szólt, hogy a következő másfél-, két évtized legfontosabb turisztikai fejlesztése a helyben talált gyógyvizek feltárása és hasznosítása lesz. A kémiai vizsgálatok szerint ezek a vizek elsősorban a bőrbetegségek gyógyítására alkalmasak.