A találkozó utáni közös sajtótájékoztatón Demszky bejelentette, hogy országszerte meg kellene felezni az önkormányzati képviselők számát. Számításai szerint Budapesten évente 10 millió forintunkba kerül egy képviselő. Jelenleg 26 ezer képviselő van az országban, számuk felére csökkentésével évente 130 milliárd forintot spórolhatnánk meg. Emlékeztetett arra is, hogy a Fővárosi Közgyűlésben 1994 óta 66 képviselő ül, míg korábban 88-an voltak, a létszámcsökkentés azonban a munka hatékonyságát nem befolyásolta. Demszky Gábor szerint a következő önkormányzati választások alkalmával már ezt a rendszert lehetne alkalmazni, ehhez az ellenzéki és a kormánypártok egyetértése, kétharmados törvény elfogadása szükséges.
Gyenesei István miniszter óvatosabban fogalmazott ebben a kérdésben: szerinte elég lenne a képviselői létszám 10%-os csökkentése, ezzel is 25-26 milliárd forintot lehetne évente megspórolni. A miniszter hangsúlyozta, óriási tartalékok vannak az önkormányzati rendszerben, mivel 127 olyan körjegyzőség működik, ahol lakosság lélekszáma nem éri el az 1000 főt, és 102 olyan község is akad, ahol ilyen kis lélekszám mellett is önálló polgármesteri hivatal működik. Érdekes adat, hogy az önkormányzatok kezében 488 milliárd forintnyi hitellel szemben 560 milliárd forintnyi betét és értékpapír összpontosul, bár óriási különbségek vannak az egyes önkormányzatok helyzete között. A miniszter ígéretet tett a főpolgármesternek, hogy az adóerőképesség és a forrásmegosztás terén a jogalkotásban igyekeznek segítséget nyújtani a fővárosnak.
Mindkét politikus egyetértett abban, hogy Budapestnek indulnia kell a 2020-as olimpia megrendezési jogáért. Gyenesei szerint erre akkor van esélyünk, ha a konvergencia-program sikeres lesz, bevezetjük az eurót és a következő évtizedben legalább évente átlagosan 3-4%-os lesz hazánkban a gazdasági növekedés.