A legnagyobb növekedést (+15%) Dél-Amerika és a Dél-Ázsia érte el, de nem sokkal maradt el tőlük Fekete-Afrika (13%) és Közép- és Kelet-Európa (+12%) sem. A Karib-térség jól teljesített, de Közép- és Észak-Amerika még gyengélkedik a nemzetközi turizmus terén. Ázsiában és a Csendes-óceán térségében - ahol 2010-ben a legnagyobb növekedést regisztrálták – lassult ugyan a fellendülés, de továbbra is +6%-ot bővült a beutazó turizmus.
Dél-Európa a statisztikák szerint máris profitált az észak-afrikai és közel-keleti bizonytalan helyzetből. Taleb Rifai, az UNWTO főtitkára szerint az eredmények azt mutatják, hogy a nemzetközi turizmus tavaly elkezdődött erősödése konszolidálódik. „Pozitív hírek jönnek különösen a fejlődő országokból, így Afrika több részéből, ahol egyre többfelé ismerik fel a turizmus gazdasági jelentőségét.“
Az idei első kéthavi globális adatok tükrében az UNWTO szerint nincs szükség a 2011. évi előrejelzések módosítására, vagyis továbbra is 4-5%-os globális növekedést várnak éves szinten. Sem az észak-afrikai és közel-keleti események, sem a japán erőmű-katasztrófa nem tudja visszafogni a nemzetközi turizmus lendületét.
Érdekes fejlemény ugyanakkor, hogy tavaly átrendeződött azon országok rangsora, amelyek polgárai a legtöbbet költik nemzetközi utazásokra. Kína 2000 óta megnégyszerezte ezt az összeget, így ma már a harmadik legtöbbet költő nemzetként kell őket számon tartani. Érdemes odafigyelni Kanadára és Ausztráliára is, az előbbi hatodik, az utóbbi 10. helyre jött fel 2010-ben ezen a toplistán.
A legfontosabb fogadóországok rangsorában is megjelent a top 3-ban Kína, miután letolta a dobogó legalsó fokáról Spanyolországot. Az első helyen továbbra is Franciaország, a másodikon az USA áll. A bevételeket tekintve továbbra is az USA-é az elsőség.
Az UNWTO Turizmusbarométere itt érhető el, kivonatos formában.