280 fős vendégsereg csodálta meg, majd fogyasztotta el a 15 csapat versenyben levő fogásait. A verseny alapítói: Benke László és Czubor János a Fehér Asztal Lovagrend képviselői. A meghívásos versenyen az idén 7 külföldi és 8 hazai csapat mérte össze szakmai tudását: Dán, német, finn, szlovén, két osztrák, és lengyel csapat érkezett.
A magyarországi versenyzők között Nyíregyháza, Sopron, Eger és Budapest több iskolája képviselte a magyar vendéglátó szakiskolákat. Mindhárom szakmában az országra, vagy egy tájegységre jellemző lakodalmi szokást kellett bemutatni, illetve a versenykiírás szerint kiválasztott ételeket bemutatni az európai gasztronómiai trendek alkalmazásával.
A szakácsoknak feladata vegyes hidegtál készítése a lakodalmi jellegnek megfelelően, valamint lakodalmi jellegű ételsor készítése volt, szabadon választott nyersanyagból. A cukrászoknak hideg vagy meleg napi készítményt, valamint egy menyasszonyi dísztortát kellett elkészíteniük, amelyeknek a szakácsok menüjéhez illeszkednie kellett.
Az értékeléskor a kor és a hagyományőrzés, az egészséges táplálkozás, a tálalás szakszerűsége, a díszítő elemek, a három fogás íze, összhangja, a munkaszervezés, valamint a versenyzők kommunikációs készsége játszott szerepet. A pincéreknek egy alkalmi díszasztal terítése, étrend- és italkiválasztás valamint a gyümölcs desszert flambírozás volt a feladat.
Az értékelésnél a kor és a hagyományőrzés, a díszasztal megjelenése, az eszközök, az alkalmazott díszítő elemek esztétikai és szakmai összhangja, az étrend és italrend összeállításának szakszerűsége, a terítés során a munka szervezettsége, az élőmunka szakszerűsége, valamint a vendéggel való kommunikáció volt a fő szempont.
A pincérek felszolgálását és a díszasztalokat Kozma Kálmán, Szűcs Pál, és Török István zsűrizte. A szakácsokat Albecher György, Benke László és Kovács Ferenc minősítette. A cukrászati remekművek sorrendjét Kovács Sándor, Lipták György és Sulyán Pál döntötte el.