Mára mindennel elkészültek a fürdőben: a gyógyászat és a wellness akár vendégeket is fogadhatna, hiszen a medencékben már áll a víz. A folyamat azonban nem ilyen egyszerű: a medencékben csak apránként, szinte centiről centire emelkedik a vízszint. A szakemberek pedig figyelnek, kipróbálják a vízforgatókat, valamint azokat a berendezéseket, amelyek majd zuhatagokat indítanak el és sodrófolyosóvá alakítják az állóvizet, hogy márciusban, amikor a szegediek kipróbálhatják fürdőjüket, minden rendben legyen.
Az élményfürdő medencéinek feltöltéséhez hétfőn fogtak hozzá a szakemberek. A mostani próbaüzem során nemcsak vízzel engedik tele a medencéket, hanem elindítják a műszaki berendezéseket, köztük a szivattyúkat, összehangolják a működésüket. Beállítják azokat az állapotokat, amelyek között üzemel majd a fürdő, a víz hőmérsékletétől kezdve az összetételéig. Sikeres próbaüzem után ideiglenes használatbavételi engedélyt kaphatnak, amivel az üzemeltető a terheléses próbaüzemet is elkezdheti. Ennek ideje alatt már vendégeket lehet fogadni.
Különlegességek
Az újszegedi fürdőben lifttel megközelíthető 31 méter magas toronyból indul Európa leghosszabb éves üzemelésű vízicsúszdája. Az ausztriai Lutzmannsburgé „mindössze" 23 méteres, a budapesti Aquaworldben pedig 17 méterről lehet lecsúszni. A Napfényfürdő galériaszintjéről még további 7 csúszda indul. A szegedi fürdőkomplexum abban is egyedülálló, hogy szinte a belvárosban található, üvegfalán keresztül páratlan panoráma nyílik a dómra és a Tiszára. A Napfényfürdő Aquapolis alapterülete 34 ezer négyzetméter – ebből a fedett rész 27 ezer –, a medencék vízfelülete 4400 négyzetméter. Egyszerre 3 ezren válthatnak jegyet a fürdőbe. (delmagyar.hu)