A fejlesztéseknek köszönhetően jelenleg harminc jól karbantartott vendégházban várják a turistákat. Kósik István polgármester elmondta, hogy tavaly főleg a két éjszakát eltöltött vendégek érkeztek hozzájuk, az idei első hat hónapjában viszont főleg egy éjszakára jöttek az érdeklődők, többnyire visszatérő vendégekként családtagjaikkal. Jól működik a negyven férőhelyes ifjúsági szálláshely, amelyet korábban egy tornácos, kemencés falusi portán alakítottak ki. A községtől három kilométerre találni a gyógyfürdőjéről nevezetes Bogácsot, amelyet a Cserépfalun pihenők közül is sokan felkeresnek.
Természetesen helyben is gazdag programokat kínálnak az érdeklődőnek. Ezek közül kiemelkednek a faluséták, amelyek tíz turisztikai látványosság megtekintésére szólnak. Így elsősorban a Subalyuki Múzeumra, ahol az idén kereken nyolcvan éve a Cserépfalu határában levő Subalyuki barlangban megtalált első hazai neandervölgyi ősember lelet másolatait tekinthetik meg. Mindezek csak itt találhatók az országban. De állatcsontokat, fogakat és kőeszközöket is láthatnak. Ajánlják továbbá a helyi Art Galériát, a tufakőbe vájt egykori barlanglakásokat, a Millenniumi kilátót, a főtéri emlékhelyeket, a híres pincesort, a bor kápolnáját, illetve azt a pajtát, ahol a nemes italokat meg is kóstolhatják.
Ezek mellett kültéri látnivalókkal is bővíthetik az ajánlatokat. Így a bakancsos turisták végigjárhatják a kaptárköveiről nevezetes Ördögtorony tanösvényt, az Ódor várromot és az Oszlai Tájházat. Így mindezekkel együtt 16 kilométeres túrát teljesíthetnek. Természetesen azokra is gondoltak, akik nem gyalogosan akarják ezt a távot megtenni, ehhez lovashintót, vagy 25 férőhelyes lótaxit, illetve safari buszt ajánlanak.
Az említett természeti-, építészeti és kulturális látványosságok mellé szorosan kapcsolódnak a helyi bor-gasztronómiai programok is, amelyek a nyitott pincékről, a tele poharakról, a nóta túrákról szólnak. Ezeknek a ceremóniáját rendszeresen Kósik István polgármester vezeti. A falu első számú vezetőjétől azt is megtudtuk, hogy a Subalyuki Múzeumot még az idén átköltöztetik az új látogató- és turisztikai központba, amely a Hór patak völgyének bejáratánál épül. Itt kap helyet egy interaktív neandervölgyi ősember is, amely jelképesen "fogadja" a vendégeket és akár meg is tapinthatják a turisták. Ott ezenkívül a Bükkaljai kőkultúra egyéb emlékeivel is megismerkedhetnek a látogatók.
Ez a fejlesztés egyébként része a "Bükki kőkultúra, Bükk déli kapuja" projektnek, amely szeptemberre fejeződik be. Cserépfaluban 330 millió forintos fejlesztés valósul meg, amely a fentiek mellett kerékpárkölcsönzővel, büfé-étteremmel, gépkocsi parkolóval, bográcsozó helyekkel, játszótérrel és a helyreállított mészkemencével egészül ki. A projekt részeként egy szafari buszt is beszereznek, mellyel a Bogácson üdülő vendégeket szállítják majd Cserépfaluba, illetve a többi szomszédos községbe, azok turisztikai programjainak, látnivalóinak megismertetésére.
Egyébként az önkormányzat újabb fejlesztési feladatra is készül. Támogatásért pályáztak a Cserépfalu központjában levő művelődési ház teljes felújítására és két községbeli utca rekonstrukciójára is, amelyek kapcsolódnak a turizmushoz. Mindezek összesen több mint nyolcvan millió forintos fejlesztést jelentenek az önerővel együtt és várhatóan jövőre valósulnak meg.