A nyertes pályázó feladata lesz a Várkertfürdő melletti területen épülő 4 csillagos szálloda tervezői feladatainak ellátása, a megvalósításához szükséges engedélyezési és kivitelezési,- valamint közbeszerzési tervdokumentáció elkészítése, valamint tervezői művezetői feladatok ellátása. Az ajánlatokat február 22-ig várják - írja a Magyar Építők.
Közös terek a Várkertfürdővel
Az új szálloda épületének elhelyezésekor a szomszédos telken lévő Várkertfürdő Pápai Gyógy- és Termálfürdővel fedett és zárt kapcsolatot fognak biztosítani, és ennek keretében megvizsgálják a szállodát kiszolgáló funkciók esetleges Várkertfürdő épületében való elhelyezését.
A tervezés során szintén fontos szempontot jelent, hogy a javasoltan észak-déli tájolású, nettó 4200 négyzetméter területű, középfolyosós szálloda szobáit – a megengedett maximális építménymagasságot kihasználva – üzemeltetési szempontból három vagy csak két emeleti szinten hatékonyabb-e elhelyezni.
60 szobában pihenhetnek a vendégek
A bejárati szinten helyezik el a recepciót és a szálloda lobby-t, egy ehhez kapcsolódó, legalább 50 főt befogadó – szükség esetén két részre osztható – konferenciateremmel. A szálloda reggelizőjének, éttermének és konyhájának elhelyezésekor is figyelembe veszik a Várkertfürdőben már meglévő vendéglátóhelyek kapacitását. Az összesen 54 darab kétágyas standard szobát és a 6 darab lakosztályt két vagy három szinten helyezik el. A standard szobák minimum 3,4 méteres belmagassággal készülnek, és fürdőszobával együtt legalább 24 négyzetméteresek lesznek. A szobák egyharmadát egybenyitható megoldással alakítják ki.
Wellness a tetőn
A szobákhoz vezető szinteket két vendéglift szolgálja ki, melyből az egyik a szobaszerviz számára is használható. Ezenkívül a wellness elérhetőségét egy különálló lift biztosítja. A tervezők feladata lesz megálmodni a tetőszintre helyezett wellness központot is, amely csak a szállóvendégek számára lenne elérhető. A wellness részleg recepcióját a szobaszintekről külön lift szolgálná ki. A wellness részleg merülő medencét, szaunavilágot és masszázs helyiségeket foglal magában, kiegészülve napozó terasszal és bárpulttal. Amennyiben valamilyen műszaki ok miatt a wellness funkció a tetőszinten nem helyezhető el, akkor a földszinten alakítják ki.
Az épületet kiszolgáló gépészeti berendezések szintén a tetőszintre kerülnek. A szálloda kiszolgáló területei, személyzeti bejárata és az öltözők a földszinten kapnak helyet. Ennél a funkciónál is megvizsgálják, hogy a kapacitások egy része a jelenlegi fürdőépületekben elhelyezhetők-e.
A kétmilliárd forintosra tervezett beruházás előkészítését 200 millió forinttal támogatja az állam. Ezen felül 90 millió forintot biztosítanak a termálfürdőhöz tartozó kemping fejlesztésére - tudta meg a termalonline.hu.
Forrás: Magyar Építők