Bognár András elmondta, hogy a most elfogadott rendelet a projekt beruházójával, a Grupo Miltonnal kötendő szerződés aláírása után, március 31-én léphet életbe. A polgármester szerint a nagyberuházás Páty fejlődését szolgálja és annak előkészítése törvényesen zajlott. A korábban napvilágot látott hírekkel ellentétben a pátyi képviselő-testület végig nyílt ülésen tárgyalta a leendő golffalunak helyet adó 130 hektáros terület szabályozási tervének módosítását, így okafogyottá vált a projektet ellenző civilek által a hivatal elé meghirdetett demonstráció, hiszen minden érdeklődő bemehetett. A képviselők hosszas vita után, név szerinti szavazással, fogadták el a helyi szabályozási terv módosítását – mondta az MTI-nek Tollner József a február 14-i, eredménytelenül zárult népszavazás kezdeményezője. A független képviselő, több civil szervezettel egybehangzóan, úgy véli: a hétfőn született döntés törvénytelen, a képviselők tulajdonképpen egy 100 milliárdos beruházásra mondtak igent, ami később akár Páty csődjét is okozhatja.
A képviselő egyebek mellett egy olyan földhivatali állásfoglalásra hivatkozott, amely szerint a 2006. évi szabályozási terv 2011-ig nem módosítható. A dokumentum alapján a vitatott területre csupán egy golfpálya és 250 szálláshely építhető. Ha 2011-ig mégsem jönne létre ilyen projekt, akkor a terület termőfölddé minősülne vissza. Tollner József szerint a szabályozási tervmódosítás ezzel szemben egy golfpályából, valamint az azt körülvevő 300 villából, 600 ikervillából, 1400 lakásból, két szállodából, illetve konferencia- és bevásárlóközpontból, illetve egyéb létesítményekből álló "új Páty" megépítését teszi lehetővé. "Nem véletlen, hogy amikor többszáz pátyi lakos nevében arra kértem az igennel voksolókat, hogy saját vagyonukkal vállaljanak készfizető kezességet az esetleges kártérítési perek miatt, fel voltak háborodva" – fűzte hozzá a képviselő. A fölöttes hatóságok mindenképp törvénytelennek fogják ítélni a mostani döntést, így a beruházó kártérítési pert indíthat a falu ellen, ami Páty csődjéhez vezethet - vélekedett Tollner József.
Bognár András polgármester ezzel szemben azt mondta az MTI-nek, hogy a pátyi golf-projekt körül minden szabályos és törvényes. A benyújtott dokumentumokra huszonkilenc szakhatóság "bólintott rá", ha tehát később akár az ombudsman, akár más törvényességi óvást emelne a testület döntése ellen, akkor ezeknél a hatóságoknál kellene reklamálniuk. Véleménye szerint a golffalu merészebb változatának megvalósítása mindenképp jó Pátynak. Az elkerülő út megépítésével megszűnnek a település főútján rendszeressé vált közlekedési dugók, új oktatási, egészségügyi és kulturális intézményekkel is gazdagodhat a település. Bognár András szerint a nagyberuházás ellen tüntetőknek fogalmuk sincs arról, mi ellen demonstrálnak, csupán a Fidesztől és a Jobbiktól kapott vezényszavakat harsogják, kampánycélokat szolgálva. (MTI)