A tengerparti üdülőhelyeken, New Orleansban, illetve a szomszédos, Mississippi állambeli, kaszinóikról ismert nyaralóparadicsomokban, Gulfportban, illetve Biloxiban teljesen megállt az élet. Pedig tavaly több mint 10 millió látogató kereste fel New Orleanst a Városi Konferencia és Látogatói Iroda elnökhelyettese, Kitty Ratcliffe szerint. Az iroda munkatársai a szeptemberre és októberre tervezett rendezvények szervezőit értesítették az aktuális helyzetről, és segítséget nyújtottak nekik új helyszínt találni rendezvényeikhez, illetve későbbi időpontra átfoglalni azokat. A minimum két hónapos kiesés miatt 122 rendezvény marad el a városban, ezeken az eredeti tervek szerint 188 925 fő vett volna részt. A Számítógépes Grafikusok Szövetsége szeptember 28. és október elseje között ülésezett volna a városban, ők megpróbálták áthelyezni rendezvényüket Atlantába, de nem jártak sikerrel, így kénytelenek voltak törölni a rendezvényt. Lemondta szeptember közepére 20 ezer résztvevővel tervezett találkozóját a Biztosítási Ügynökök Szövetsége is – írja az AdAge.
A Tradeshow Week című kiadvány adatai szerint New Orleans az ötödik helyet foglalja el az Egyesült Államok rendezvénypiacán Las Vegas, Chicago, Orlando és New York mögött, 6 százalékos piaci részesedéssel. A városban egységekkel rendelkező szállodaláncok, így a Hyatt, a Marriott és a Starwood nem fogadnak el foglalást az érintett területen fekvő szállodákba.
Vége a játéknak
New Orleansban több mint 84 ezer embert foglalkoztatott a turisztikai iparág, amelynek éves bevétele meghaladta az 5 milliárd dollárt. Ez az állam turisztikai bevételeinek 50 százalékát tette ki, tájékoztat az állam turisztikai hivatala. A Mississippi állambeli Gulfport és Biloxi környékén található 12 kaszinóban összesen 14 ezer ember jutott munkához, a játéktermek 2,7 milliárd dolláros bevételt értek el tavaly, ami a második legmagasabb érték Los Angeles (10,3 milliárd dollár ) és a New Jerseyben található Atlantic City forgalma után. Becslések szerint Mississippi állam naponta 500 ezer dollárt veszít állami adóbevételek formájában a kaszinók kényszerű zárva tartása miatt. Míg a szállodaláncok némelyike optimistán arra számít, hogy novemberben újranyithatnak, a Deutsche Bank elemzője, Marc Falcone szerint legalább a jövő év közepéig kell várni, hogy az érintett vidék vállalkozásai újra működjenek.
Kell egy csapat
New Orleans turizmusában fontos szerepet játszott a sport is, különösen a Nemzeti Labdarúgó Ligában játszó Saints nevű csapat. A legutóbb menekülteknek otthont adó Superdome azonban súlyos károkat szenvedett. Pedig egyegy hazai pályán lejátszott meccs több millió dolláros bevételt jelentett New Orleans városának a szállodai és éttermi fogyasztás révén, továbbá az autókölcsönzés, parkolás kapcsán. Felmerült, hogy a Saints az év hátralevő részében a texasi San Antonióban vagy a floridai Orlandóban játssza le otthoni meccseit, de az is elképzelhető, hogy a drukkereknek csupán a Louisianai Állami Egyetem stadionjáig kell autózniuk, ha látni akarják kedvenceiket.
New York példája
A 2001. szeptember 11-i terrortámadást követően közel 100 ezer állás szűnt meg New Yorkban. Különösen keményen érintette a terrortámadás a turizmust, a szállodaipart és a vendéglátást. A keleti parti nagyvárosnak két évre volt szüksége, hogy kilábaljon a válságból. Míg 2000-ben 36,2 millió látogató kereste fel New Yorkot, addig 2001- ben, illetve 2002-ben csupán 35,2 millió. 2003-ban viszont már minden korábbinál több, összesen 37,8 millió turista fordult meg New Yorkban, és a forgalom növekedése azóta is töretlen. A kétévi visszaesés kizárólag a külföldi látogatók elmaradásának tudható be, az amerikaiak kedvét nem vette el a belföldi utazástól a terrortámadás.
'