Sárváron tartósélelmiszereket gyűjtenek, a fürdő bejáratánál elhelyezett ládába. Elsőként Kondora István, a város polgármestere helyezi el azokat a konzerveket, amelyeket a polgármesteri hivatal dolgozói szánnak a Mikulásgyárnak, majd a megyei közgyűlés elnöke, Kovács Ferenc által küldött adományok kerülnek a ládába. A fürdő dolgozói nevében, Vancsura Miklós, a komplexum igazgatója is elhelyezi adományát. Mint mondta: ma a magyarországi vállalatok és közintézmények sokféleképpen értelmezik a társadalmi szerepvállalás kérdéskörét Sárvár abban is szeretne jó példát mutatni, hogyan legyünk felelősek és tudatosak saját társadalmi környezetünket illetően.
A város egyébként minden jótékonyságra fogékony budapesti lakost meghív egy sárvári kirándulásra. Azok, akik ajándékot visznek a budapesti központi gyárba, egy vouchert kapnak köszönetképpen. Ezzel ingyenesen látogathatják a város fürdőjét, ha a decemberi munka fáradalmait szeretnék kipihenni egy fürdővárosban.
Éskovács Péter, a Mikulásgyár sajtófőnöke hozzátette: a megyében Sárvár a központi adománygyűjtő helyszíne a Mikulásgyárnak. De akik nem tudnak eljönni a városba, azok is támogatni tudják a karitatív szervezet munkáját. A megye legtöbb postáján, számos újságárusnál és az Alexandra könyvesboltokban is lehet kapni azt az úgynevezett Kívánságport, amelynek megvásárlásával a jótékonysági akció működését támogatják.
Mint mondta: 2010-ben közel félmilliárd forint értékű adomány gyűlt össze decemberben a Mikulásgyár jótékonysági akciójában. Az adományok 26 százaléka ruhanemű, 13 százaléka édesség és tartós élelmiszer, 21 százaléka könyv és játék volt. Sokan vittek tisztítószereket és műszaki cikkeket, ugyanakkor meglepően kevés sporteszköz érkezett, az adományok egy százalékát sem tették ki az ilyen típusú ajándékok.
2010-ben az adományok szétosztását már karácsony előtt megkezdték, és egész januárban folytatták. A Mikulásgyár tavaly 161 ezer embernek juttatott el csomagot a Magyar Vöröskereszt segítségével.