A szóban forgó irodákat egy csekély súlyú mulasztás miatt törölték, amelynek oka az volt, hogy a Hivataltól eltérően értelmezték a külföldről külföldre történő utazásszervezést, azaz saját magukra, mint beutaztató irodákra nézve nem tartották szükségesnek a vagyoni biztosíték felmutatását. A módosított jogszabály sajnos helytelen megfogalmazás miatt valóban nem tesz kivételt ilyen szempontból beutaztató és kiutaztató irodák között. Molnár Gabriella levelében rámutat, hogy ha egy magyar beutaztató iroda külföldi partnere megbízásából egy szomszédos országba szervez utat, azaz például Prágában fogad egy amerikai csoportot, akkor nem küldő, hanem fogadó tevékenységet folytat. Az utasokkal ez esetben a külföldi megbízó iroda szerződik, tehát az ő országában érvényes jogszabályok védik az utazót. A MUISZ szerint az ilyen esetekben felesleges a vagyoni biztosíték előírása a magyar iroda részére, hiszen az esetleges csődje vagy hibás teljesítése esetén a külföldi megbízó irodának kell az utasokkal szemben helytállni. A vagyoni biztosítéknak nincs utasvédelmi szerepe, nincs kit kártalanítani, mert a magyar iroda egyáltalán nem is áll az utasokkal kapcsolatban. A levélben Molnár Gabriella méltánytalannak minősíti az eljárást, véleménye szerint a Hivatalnak módjában állt volna az érintett cégeket a törlés helyett bírságolni, és számukra lehetőséget adni a hiba korrigálására. Molnár Gabriella levelét, amelyben számos más kritikát is megfogalmaz weboldalunkon ide kattintva teljes terjedelmében elolvashatják.
Sérelmezi a MUISZ az Engedélyezési Hivatal döntését
Molnár Gabriella, a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségének elnöke levélben fordult dr. Garamhegyi Ábelhez, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium államtitkárához, amelyben döbbenetének ad hangot azzal kapcsolatban, hogy a Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatal a 213/1996. (XII.23.) kormányrendelet módosítását követően több mint 30 kizárólag beutaztatással foglalkozó utazási vállalkozást törölt a nyilvántartásból.
Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
Interjú
Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.