Thaiföld turista törvényszékeket nyit

Ma nyitja meg első turisztikai bíróságát Thaiföld a népszerű tengerparti üdülőterületen, Pattayán, adta hírül a Tourexpi. 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A bíróság az esti órákban, délután 4.30 és 8.30 között fogadja azoknak a turistáknak a panaszait, akiknek nyaralásuk alatt megséretették fogyasztói jogait, vagy személyes biztonságát. Az egyszerűbb ügyek megoldása várhatóan néhány nap alatt lezajlik, a komplikáltabb esetekkel akár hat hónapig is foglalkozik a bíróság.

Thaiföld bízik benne, hogy a lépéssel az ország még biztonságosabb desztinácóvá válik. A turistákat szolgáló intézmény elsődleges célja, hogy segítse a kommunikációt az érintett felek között. Mivel várhatóan a legtöbb esetben fogyasztóvédelmi ügyeket tárgyalnak majd, a helyben működő apparátus a korábbinál könnyebben, gyorsabban érheti el a feleket és találhat kompromisszumos megoldást. Ha komolyabb a bejelentés, az ügyet hagyományos bíroság elé juttatja a turista törvényszék, ahol idegen nyelveket beszélő hivatalnokok segítik majd a panaszosokat. 

Pattayai esti bírósággal a teszteli Thaiföld, hogy tud működni az intézmény a gyakorlatban. Ha beválik, hat másik üdülőhelyen is nyílnak hasonló turista bíróságok: Krabin, Samuin, Chiang Maion, Phuketen, valamint Bangkok Pathum Wan és Dusit övezetében. Ezeken a helyeken fordul elő leggyakrabban a vendégek lehúzása. A pattayai bíróság nyitásához kapcsolódóan együttműködési megállapodást írt alá a rendőrség, az ügyészség, a törvényszék és az ország turisztikai minsztériuma, hogy közösen védjék a külföldről érkező nyaralókat. A bírósághoz természetesen belföldi turisták is fordulhatnak panasszal. 

Thaiföldön az elmúlt időszakban olyan nagy ütemben nőtt a turistaforgalom, amellyel az ország jogrendszere nem tudott lépést tartani, de a tervek szerint a jövőben születnek az ágazatot szigorúan szabályozó rendeletek, hiszen az ország gazdaságának jelentős hányada innen származik. 2015-ben például 2 ezer milliárd baht (több mint 47 milliárd euró) bevételt remélnek a turizmusból.

Forrás: Tourexpi


Dráguló repülés, erős forint – merre utaznak idén a magyarok?

Dráguló repülés, erős forint – merre utaznak idén a magyarok? 

Hogyan utaznak idén a magyarok? – beszélgetés Somlyai Zoltánnal, az MSZÉSZ napokban leköszönt elnökével.
Jön az Országos Étterem Hét

Jön az Országos Étterem Hét 

Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.
Egy korty Ázsia reggelire

Egy korty Ázsia reggelire 

Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.