A mintegy két hete megkezdett munkában önkéntesek és diákok ragadtak ecsetet, s megszépítették, festményszerűvé varázsolták a falat. Az akciót több hónapos pedagógiai munka előzte meg, több mint ötven önkéntes közreműködésével. A 300 négyzetméternyi felület vidám és ötletes térszínesítésének témája egy fikció, amely szerint egyszer a vidék visszafoglalja a várost, vagyis fákkal, bokrokkal, zöld felületekkel telnek meg a nagyvárosok, a napjaink lehangoló, szürke, benzingőzös metropoliszait a természet festi színesre.
A mintegy 300 négyzetméteren megújult fal 2012. november 15-i avatásán Riz Levente, Budapest XVII. kerületének polgármestere méltatta a diákok és a civilszervezet kezdeményezését, az általuk végzett városszépítő-vasútszépítő munkát. Kriss Béla, a MÁV Zrt. kommunikációs igazgatója kifejtette, hogy már második gyümölcse érett be annak az összefogásnak, melyet a nemzeti vasúttársaság társadalmi felelősségvállalási programja keretében indított a Színes Város Csoport városszépítő szervezettel.
A rákoshegyi projekt abban különbözik az eddigiektől, hogy míg a kelenföldi vasúti aluljáró esetén a Táncsics Mihály Tehetséggondozó Kollégium önkéntesei a Pillangóhatás Pedagógiai Programban dolgoztak, addig jelen esetben az Ashoka- Fiatalok a változásért programja finanszírozta a projekt egy részét, és a diákok a látványtervek elkészítésében vettek részt. Végül számos önkéntes munkájának eredményeképpen szépülhetett meg a vasútállomás aluljárója – mondta el Flór Péter, a Színes Város Csoport főtitkára.