Új értékesítő csarnok nyílt a fővárosi Nagybani Piacon
A múlt héten ünnepélyes keretek között megnyitották a Budapesti Nagybani Piac közel ötezer négyzetméteres, új értékesítő csarnokát. Az egymilliárd forintos beruházás keretében megépült csarnokban 21 vállalkozás értékesíti termékeit.
Az új létesítményben nagyrészt – a piac eddigi profiljának megfelelően – friss zöldségeket és gyümölcsöket kínálnak, viszont újdonságként a vendéglátósok és kiskereskedők igényeire is alapozva már két olyan üzlet létesült, ahol hús- és halféléket kínálnak a vásárlóknak. A Balatoni Halászati Zrt. boltjában a vendéglátósok igazi csemegékkel találkozhatnak: az élő friss és fagyasztott balatoni halak mellett tengeri halkülönlegességeket is kínálnak itt kedvező áron. Ponty, harcsa, amúr, busa, süllő, pisztráng, lazac, afrikai harcsa és a fagyasztott rák is megtalálható, ám a kínálat itt nem ér véget, vadhúsokat is be lehet szerezni az üzletben.
Házi Zoltán, a Budapesti Nagybani Piac Zrt. vezérigazgatója a megnyitón elmondta a Nagybani Piac kapacitásának további növelését tervezik, céljuk egy újabb, szintén nyugat-európai színvonalú értékesítő raktárcsarnok megnyitása a közeljövőben. Hozzátette: vizsgálják az alternatív energiák felhasználásának lehetőségét is, emellett pedig köztudottan nagyon fontos szempont a létesítményben az élelmiszerbiztonság betartása.
A korszerű csarnokot egyébként az árusok januárban vehették birtokba, a létesítmény belseje hossz- és keresztirányú folyosókból, valamint huszonhárom, 135m2-es raktáregységből áll, ami teljes kihasználtsággal működik. A Budapesti Nagybani Piac tizenhét évvel ezelőtt, 1991 nyarán nyitotta meg kapuit. Ez a létesítmény az ország, és egyben a közép-európai régió legnagyobb nagybani értékesítésre szolgáló friss zöldség-gyümölcs piaca. Kényelmes megközelíthetőségét az M5-ös, és az M0-ás körgyűrű közelsége biztosítja. A nyitáskor tízhektáros területen fekvő piac mára már a háromszorosára növekedett.
A létesítmény a teljes hazai zöldség-gyümölcs forgalmazásból 30%-kal részesedik, az importárú fogadása is jelentős hányadot tesz ki, ugyanis a teljes hazai behozatal kétharmada ide érkezik. Ennek megfelelően 32 hektárnyi területen 26,5 ezer m2-es raktár és hűtőcsarnok, 5,5 ezer m2 területű banánérlelő és hűtőtároló, 150 fedett kereskedői, és 1250 nyílt termelői árusítóhely biztosítja 180 nagykereskedelmi vállalkozás és az általuk foglalkoztatott 600 fő kereskedését. A piacon, a zöldség- és gyümölcsárun felül tartósított- és konzerváru, ital, édesség és tésztafélék is kaphatók, továbbá hús és tejtermék nagykereskedés is megtalálható.
A nagybani Piacon az elmúlt években több fejlesztés zajlott: 2003-ban átadtak egy 1200 m2-es hűtőtárolót, és egy 2800 m2-es logisztikai központot, 2006-ban pedig egy 4000 m2-es logisztikai raktárt nyitottak meg.
Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).