A magyar delegációt Somogyi Zoltán, az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium turisztikai szakállamtitkára, az ukrán delegációt Serhiy Syomkin, az Ukrán Kulturális és Turisztikai Minisztérium Állami Turisztikai és Üdülési Szolgálatának elnökhelyettese vezette. A találkozón elhangzott, hogy az elmúlt néhány évben az ukrán turisztikai szakma látványosan fejődött, a megnövekedett kiutazások miatt Ukrajna ígéretes piacnak tekinthető. Az ukrán piacon Magyarország kiemelt termékei közt Budapest, wellness- és gyógyturizmus, illetve MICE szerepelnek. A két ország közti turisztikai együttműködés tekintetében a Munkacsoport számára elsőrendű fontosságú feladat a határ menti programok kidolgozása. A program egyik tengelye az összehangolt határ menti turisztikai fejlesztés lesz, amely lehetőséget nyújt turisztikai látványossághoz kapcsolódó kerékpárutak, sétányok építésére, turisztikai szolgáltatások, illetve többnyelvű kiadványok, interaktív információs berendezések és adatbázisok fejlesztésére. A tárgyaláson több olyan területet is áttekintettek, amelyek segíthetik az ukrán turizmuspolitikát. Szó esett az üdülési csekk rendszeréről, amelynek kapcsán a magyar fél felajánlotta, hogy tapasztalatcserét kezdeményez a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány és az illetékes ukrán turisztikai szervezet között. A tárgyaláson kiemelték a turisztikai vásárok és az üzletember-találkozók fontosságát, és hangsúlyozták e tekintetben az MT Zrt. kijevi képviseletének kimagasló szervezői szerepvállalását, illetve az Észak-Alföldi RMI helyi szintű tevékenységét a határ menti kapcsolatok ápolásában. A kétoldalú turisztikai kapcsolatok előmozdítása érdekében elsődleges fontosságúnak tartja mindkét fél a közvetlen légi járat biztosítását Kijev és Budapest, vagy Debrecen, illetve Sármellék között. A Munkacsoport következő ülését 2008-ban Ukrajnában tartják.
Ukrán-Magyar Turisztikai Munkacsoport alakult
A Magyar-Ukrán Gazdasági Együttműködési Vegyes Bizottság március 5-én Budapesten tartotta első ülését, amelynek keretében megalakult az Ukrán-Magyar Turisztikai Munkacsoport.
Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
Dráguló repülés, erős forint – merre utaznak idén a magyarok?
Hogyan utaznak idén a magyarok? – beszélgetés Somlyai Zoltánnal, az MSZÉSZ napokban leköszönt elnökével.
Jön az Országos Étterem Hét
Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.
Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Interjú
Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén
Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.