A Danubius szállodalánc jubileumi sajtótájékoztatót tartott a Hotel Gellértben a vállalat négy évtizedes fennállásának alkalmából. Az idei évben sokfelé találkozhatunk majd a szlogennel, amely szerint a Danubius megsokszorozza vendégei élményeit – születésnapja alkalmából kedvezményekkel, meglepetésekkel ajándékozza meg a hozzá betérőket.
A céget 1972. április 1-jén alapították gyógyszállodák üzemeltetése céljából, és mára Magyarország legnagyobb szállodaláncává nőtte ki magát. Az induláskor 233 millió forintos vagyon értéke ma már milliárdokban mérhető. A cég sorsának alakulása valódi sikertörténet, különösen azt figyelembe véve, hogy 1981-ben a fizetésképtelenség határára került a társaság. A Danubius életében döntő változást jelentett a privatizáció: 1995-ben lépett be tulajdonosként a CP Holdings, amely fokozatosan szerzett meghatározó befolyást a vállalatban, és ma már a részvények több mint 80%-át birtokolja.
„Az eredetileg pénzügyi befektetőnek indult, Sir Bernard Schreier elnök-vezérigazgató által irányított CP Holdings ma már szakmai befektetőnek tekinthető” – emelte ki dr. Deák Imre. A ma már 46 szállodával, 4313 dolgozóval üzemelő, öt országban jelen lévő Danubius tulajdonosai hosszú távú befektetőként elkötelezettek a gyógyturizmus és a medical wellness irányában és a nemzeti kincset jelentő épületek felújításában, állagmegóvásában – tette hozzá a vezérigazgató.
„A Danubius gyógyhatalom, negyven éve a gyógyvizek szakértője – és nem csupán azért, mert szállodáink és fürdőink a természeti kincsek erejével segítenek a gyógyulni vágyóknak, hanem azért is, mert a természeti adottságokhoz emberi értékek is társulnak. Válogatott szakembergárda várja a gyógyulni és felfrissülni vágyókat” – mondta el dr. Deák Imre vezérigazgató. A Danubius nem közfürdőkre építette rá a szállodáit, hanem exkluzív környezetben külön gyógyászati részlegeket alakított ki, és erre fűzte rá az egyéb széles körű szolgált atásokat. A komplex szolgáltatások és fúziós termékek kialakításában élen járt a Danubius, ahogyan a fejlesztésekben is. A Danubiusnál már akkor elérhető volt a Medical Wellness, amikor még a fogalom meg sem született.
„A válság ellenére is fontosnak tartjuk szolgáltatásaink bővítését, házaink folyamatos fejlesztését – hangsúlyozta dr. Deák Imre. – Tavaly szeptemberben zárult le a másfél éves hévízi Aqua-projekt, amelynek keretében európai uniós támogatással valósítottuk meg a kezelőkabinok, szaunák felújítását és bővítését, gyerekmedencék építését. Az év utolsó napján derült ki, hogy megnyertük a büki szállodánk fejlesztésére benyújtott pályázatot is, így az idei évben a szálloda all inclusive rendszerűvé alakítása lesz a legnagyobb fejlesztésünk.”
A Danubius a kezdetektől innovatív vállalat volt. A medical wellness bevezetésén túl első volt az all inclusive és családbarát szolgáltatások bevezetésében Magyarországon (Hotel Marina). A különböző szállodatípusait elsőként sorolta márkanevek alá, valamint Healthy Choice márkanév alatt vezette be a bioalapanyagokból készült, egészséges ételek kínálatát. A vállalat most a környezetvédelmet tűzte a zászlajára a Danubius Goes Green projekt keretében.
A Danubius fontosnak tartja a magyar sport, a gyermekek és a vendéglátó-ipari szakma támogatását. Jelenleg is 600 tanuló sajátítja el szállodáiban a szakma csínját-bínját.
A Danubius Hotels Group története |