Erről tájékoztatta a sajtót november 3-án Dr. Zimányi Krisztina, a BGF dékánja. A főiskola oktatási filozófiájában mindvégig nagy szerepet kapott a magas szintű elméleti oktatás mellett a gyakorlatorientáltság. A főiskola kezdeményezése nyomán valósult meg akkoriban egyedülálló módon, hogy két féléves szakmai gyakorlatot is tartalmazott a hallgatók képzési programja, és mai napig a gyakorlatorientáltság a kar fő vonzereje – hangsúlyozta a dékán.
A bolognai folyamat által egy félévre csökkentett szakmai gyakorlatot az intézmény is kevesli és több turisztikai szervezettel összefogásban kezdeményezi az eddigi gyakorlat visszaállítását. A kar mindezek előtt azt tervezi, hogy 2010-ben, az első bolognai rendszerben végzett hallgatók és a turizmusképzést is kínáló többi felsőoktatási intézmény bevonásával konferenciát szerveznek, hogy levonhassák a szükséges tapasztalatokat, és hogy esetlegesen változtatásokat kezdeményezhessenek a bolognai rendszert illetően – mondta el dr. Szalók Csilla a Turizmus Intézeti Tanszék vezetője.
Az intézmény a hazai turizmusoktatásban egyedülálló módon angol és német nyelven is nyújt idegennyelvi képzést amelyen félévenként 130-150 diák vesz részt. Ezen hallgatók körét a jövőben kínai és vietnámi diákokkal szeretné bővíteni a főiskola, és azon fáradozik, hogy cserediákprogramot építsen ki a két ázsiai országgal. Bővítené szeretnék még a nagy gyakorlattal bíró vendégoktatóknak a körét, és jövőre tervezik, hogy összefogják a szakmát a főiskola egykori diákjaiból álló Alumni Klub-ban, amely rendszeresen találkozik, és folyamatosan visszacsatolással szolgálhat a főiskola számára, hogy az még hatékonyabban képezhesse az „utánpótlást”.
A november 4-ei jubileumi rendezvény keretében 10 órától tudományos konferenciára kerül sor, az ünnepi emlékülésen visszaemlékeznek a főiskola egykori főigazgatói, rektorai, dékánjai és a turizmus tanszék munkatársai. A tanulmányaikat 40 éve elkezdő, illetve 25 éve befejező hallgatók közül több mint 200-an jelezték részvételüket az ünnepségen, ők emléklapot kapnak, és részt vehetnek a nyílt fogadó órákon, ahol egykori tanáraikkal cserélhetnek eszmét. A Duna Palotában megrendezésre kerülő esti gálavacsora menüjéről a főiskola gyakorlóhelye, az Alma Mater étterem dolgozói - azaz a diákok - valamint az Oktatói kabinet gondoskodnak.
Csaknem egy évvel a főiskola „Új kihívások a turizmusban és szállodaiparban” című konferenciája után november 16-án újabb szakmai találkozóra kerül sor az intézmény falai között „Válság és megújulás” címmel.