Az ebéden Wang mester bemutatta étlapjának új ételeit is: egy ötkincs-csülkös kondért, a “nagypapa átértelmezett kedvencét” (csirkeláb & sertésfül zöldségekkel), a Ge-shan csirke módjára készült sült rákot, és a thai-paprikás csirkecomb-darabkákat. Az ünneplésről nem hiányozhattak a megszokott kedvencek sem: így az ökörszív & pacal kombó, a pirított tészta, a zölhagymás kacsa és a yo cai zöldség.
A résztvevők részesei lehettek egy kínai tésztahajtogató shownak is, ahol legalább ötféleképpen nyújtották az – egyébként Kínából eredeztethető – tésztát; a legérdeklődőbbek pedig betekinthettek Wang mester konyhájába is. "Mi mindent megmutatunk A-tól Z-ig, nemcsak az ételt, hanem annak készítési helyét, módját is" - mondta el a már két évtizede Magyarországon élő kínai mesterszakács.
A Lucullus BT, amely 9. éve népszerűsíti itthon az egyetemes gasztronómiát és az ételeken keresztül ismerteti meg a nemzeti kultúrákat - részletesen bemutatta az ötezer éves kínai konyhát kulturális szempontból, amely sokoldalú és végtelen.
Az eseményen szó esett a kínai konyha történetéről, étkeiről, legjellegzetesebb fűszereiről, asztaltiszteleti szokásairól is.
"A kínaiak sokan esznek, sokfélét, és mindezt körasztalnál, bambuszpálcikával, és csészés rizzsel. Mi ez, ha nem világérdekesség, amit kutya kötelességünk bemutatni más kultúrák képviselőinek?" - mondta el Turóczi Gábor, a Lucullus BT boldog elnöke.
Az ünnepi tortát Király Anita, a Lucullus BT csokoládékészítője "követte el", amelyben a szezámmag, a gyömbér és a karamella domináltak.