Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
A világ 42 országából 600 turisztikai szakember mérte össze tudását különböző sportágakban. A világjátékokat kétévente rendezik meg, az érdeklődés évről-évre nő a sportesemény iránt, a résztvevők nagy része nem először vett részt rajta. Idén a hazai résztvevőkből összeállt csapat nagyobb volt, mint a korábbi években, közel 20 magyar sportkedvelő nevezett az Osztrák Nemzeti Idegenforgalmi Képviselet szervezésében az eseményre.
A magyar versenyzők tíz sportágban indultak, egyéni, páros és csapatversenyekben, számos résztvevő több sportágat is kipróbált. A Mistral Utazási Iroda képviseletében Diós Ilona (sí, futás, Swarovsky Kristallwelten Team Trophy), Dudás Ferenc (sí, mountainbike, Swarovsky Kristallwelten Team Trophy), Szathmáry Zsolt (tenisz egyéni és páros), a Start Budatravel részéről Sasics Szvetozár (tenisz) és Sasics Mónika (sí), az United 4 Skyline Tickets képviseletében Wolff Roland (tenisz egyéni és páros), a Haris Travel Club utazási irodától Farkas Zita (triatlon, futás, Swarovsky Kristallwelten Team Trophy) a Rio Grande utazási iroda képviseletében pedig Mátay András (strandröplabda) és Golyósi Gertrude (strandröplabda) vett részt. A Car Tour International Utazási Irodától Barva Izabella és Pálszabó Kinga mountainbike, Bajna Gábor és Benefi Zsolt pedig síelésben mérte össze tudását a többiekkel.
A Vendéglátás szaklaptól Kertész Gyula (sí), a MUOSZ képviseletében Szalay Attila (sí), a Tét magazin képvisletében Keresztes Júlia (íjászat), a Magyar Mezőgazdaság Kft. részéről Hájos László (tenisz egyéni, páros), a Turizmus Trend képviseletében Cziráki Dóra (triatlon, futás) vett részt.
A magyar himnusz is felcsendült; Szathmáry Zsolt teniszben aranyérmet, tenisz páros kategóriában Wolff Rolanddal ezüstérmet szerzett, Diós Ilona pedig futásban korcsoportjában bronzérmet nyert a magyar csapatnak.
Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.