A szőlő drágulását eddig nem érezték meg a fogyasztók. David Hesketh MW, a Laurent-Perrier UK ügyvezetője elmondta, hogy a pezsgőházak 2010-ben nem emelték az árakat a piaci helyzetre való tekintettel, de ez a továbbiakban nem járható út, mert „fenntarthatatlanná” tenné az üzletet.
Carol Duval-Leroy Duval-Leroy pezsgőház elnöke „kollektív öngyilkosságnak” nevezte az áremelést a 2000-es presztízs cuvée, a Femme de Champagne piacra kerülése alkalmából rendezett eseményen. A szőlő drágulása csak az Egyesült Királyságban 3-6 százalékos áremelkedést jelenthet palackonként.
Lehet, hogy a vásárlók nem lesznek hajlandóak ennyit kifizetni, és inkább proseccót vesznek, hiszen két üveg champagne áráért egy rekesznyi eredetvédett, olasz habzóbort is hazavihetnek.
Champagne-nak kizárólag a franciaországi Reims és Epernay városok körül pontosan behatárolt területen termesztett szőlőkből, hagyományos eljárással készült pezsgőket lehet nevezni. A champagne alapborai chardonnay, pinot noir és pinot meunier szőlőfajtákból készülnek. A legdrágábbak a híres pincészetek öreg, vintage palackjai, amelyek egy-egy, különösen jó évjárat boraiból készülnek, szemben a non vintage (több évjárat boraiból házasított) champagne-okkal - emlékeztet a Luxorium.