A kávézót nem a semmiből kellene megteremteni, csupán a református Csillagpont táborokban működő „fesztiválkávézót”, a Café El Mondót kellene állandósítani.
Ugyanakkor nem ez lenne az első keresztény kávéház a fővárosban: mint arról a Magyar Kurír keresztény hírportál beszámolt, 2011 nyarán nyílt meg a nyolcadik kerületi palotanegyedben, a Párbeszéd Házában a jezsuita Loyola Café. Boldogok, akik kávéznak, és meghallgatják egymást, és közben mindenféléről beszélgetnek! – mondta a megnyitón Koronkai Zoltán SJ. A Loyola Café azóta előadásoknak, kiállításoknak is otthont ad, itt szokta tartani például beszélgetős estjeit a Kurír által már bemutatott Talita keresztény női portál vagy épp A Szív jezsuita lap is.
A parokia.hu református portál híradása szerint a Café El Mondo csapata négy éve dolgozik azon, hogy rendes kávéházként működhessen. „A terv most minden eddiginél közelebb került a megvalósításhoz, hiszen tízezer szimpatizáns összegyűjtésével kívánnak meggyőzni egy befektetőt, hogy biztosítsa a kávéház üzemeltetéséhez szükséges kezdő tőkét. Ha az év végéig összegyűlik tízezer szavazat, tavasszal már megnyílhat Budapest belvárosában a Café El Mondo kávéház.”
Csákai István projektmenedzser a parokia.hunak elmondta: pezsgő szellemi élet szeretnének a leendő kávéházban, „noha semmiképpen sem célunk elitista fórumot kialakítani”, és az egyetemisták „nyugodt szívvel elhívhatnák nem hívő barátaikat is. Szeretnénk hidat képezni keresztyének és nem keresztyének között, akik egy finom ital mellett Istenről és a világ dolgairól beszélgethetnek szabad légkörben, a tabutémákat sem megkerülve”. Emellett szerveznének kerekasztal-beszélgetéseket, előadásokat, kiállításokat és koncerteket is. Szem előtt tartanák azt is, hogy környezetkímélő technikával előállított termékeket forgalmazzanak a méltányos kereskedelem jegyében.
A Facebook-oldal ismertetője úgy fogalmaz: „a Café El Mondo egy keresztény kávéház, de nem szokványos értelemben. Egy olyan hely, ami nem csak befogad, de aktívan részt vesz az úgynevezett közéletben. A Café El Mondo szót kér, felszólal, egyes kérdésekben hajthatatlan és megkerülhetetlen, indulatokat kelt, máskor viszont egyszerűen csak helyet ad. Vitáknak, művészetnek, szórakozásnak. A Cafe El Mondo identitása erős, éppen ezért a másikra is nyitott: nem egy keresztényeknek szóló menedék, hanem egy jó, érdekes és inspiráló központ, ahol a különböző világok találkozhatnak."
Az El Mondo csapata egy mostanában ritkábban frissülő blogot is működtet, az El Mondo blogot, amely a 2005 és 2007 között megjelenő El Mondo nyomtatott lap online utóda. Mint írják, "az El Mondo keresztény, de progresszív lap. Űrt szeretne betölteni azzal, hogy egyszerre próbál biblikus és önkritikus lenni, párbeszédet folytatni az eltérő nézőpontok megszólaltatásával (baloldaliak és jobboldaliak, keresztények, ateisták és más vallásúak stb.) és az egyházban tabuként vagy leegyszerűsítve kezelt témák feltárásával." (forrás: Magyar Kurír)