Schmidt szerint a "kritikus tömeg" az NFC terminálok elterjedésében az egyharmados arány, ekkor érzi majd a legtöbb felhasználó úgy, hogy már van értelme kipróbálni a mobiltelefonokban és egyéb kütyükben addigra általánossá váló megoldást. A Google éléről idén áprilisban távozó, ám "vezérkari" szerepben továbbra is dolgozó szakember szerint Amerikában és Európában más és más hajtóereje lesz a technológia robbanásának: az egyik kontinensen biztonsági okokból érdemes váltani, a másikon pedig a bankok generálhatják az NFC terjedését.
Eric Schmidt az amerikai és európai bankkártyák összehasonlításakor főként a tengerentúli kártyahasználók biztonságérzetére próbált hatni egy nemrég megtartott sajtóbeszélgetés során. Az Egyesült Államokban használatos bankkártyákban ugyanis többnyire nem az Európában megszokott chip és PIN kód alapú azonosítással működnek, ezért jóval könnyebb őket lemásolni is - írja a Bitport.
Az NFC technológia titkosított adatforgalma miatt azonban a kevésbé biztonságos kártyák tulajdonosai is megnyugodhatnak, hiszen a telefonos fizetés során gyakorlatilag nullára csökken a kártya fizikai lemásolásának lehetősége.
A kártyakibocsátók Schmidt szerint gyorsan elkezdik majd elterjeszteni az NFC terminálokat az elfogadóhelyeken. Európában ráadásul jóval nagyobb szükség van a kártyahasználat növelésére, mint az ilyen téren már teljesen "megtért" Egyesült Államokban. Az öreg kontinensen tehát nem a biztonság lesz a legfőbb terjedési motiváció, hanem az, hogy a kibocsátók és a pénzintézetek a biztonságos és kényelmes új módszer segítségével még több kártyát hozhatnak forgalomba.
A sajtóbeszélgetés fő üzenete szerint a nemrég bemutatott Google Wallet mind szoftveres, mind pedig hardveres szinten működésre és bevezetésre kész, ezért mostantól a pénzintézeteknek és az elfogadóhelyeknek együtt kell meggyőzniük a piacot. (forrás: Bitport)