Sváb gyökerek, ügyvédi pálya, vajdasági felmenők, villányi letelepedés, organikus szőlőművelés, minőségorientált borkészítés, Év Pincészete kitüntetés – összegzi címszavakban Horst Hummel pályáját a portál. A német származású úriember 1998-ban hozott létre pincészetet Villányban, vásárolt termőterületeket a Jammertal, a Várerdő, és a Verebes-rét dűlőkben, s bontott zászlót a Portugieser, a Kékfrankos, a Merlot, a Cabernet Sauvignon, valamint a Cabernet Franc mellett.
Az Európai Unióban – így hazánkban is – a mezőgazdasági termékeket, a belőlük készült élelmiszereket és takarmányokat csak akkor szabad ökológiai (öko, bio, biológiai, organikus) jelöléssel forgalmazni, ha a rájuk vonatkozó közösségi és hazai jogszabályok betartása mellett, az állam hatósági kontrollja alatt működő ellenőrzési rendszerben állították elő, és rendelkeznek ezekről igazolással (Magyarországon tanúsítvánnyal).
A bio tanúsítás rendszerének főszereplői azok a gazdasági szervezetek, amelyek termelésüket, forgalmazásukat az ide vonatkozó szabályok szerint végzik, hiszen ezzel jelentős kockázatot vállalva, hozamokról lemondva jelentősen változtatniuk kell technológiáikon, eljárásaikon, a felhasznált anyagokon a szokványos – környezetet és a fogyasztó ember egészségét kevésbé védő – tevékenységhez képest.
Először integrált gazdálkodást folytatott, de néhány éve teljesen átállt az organikus művelésre, melyhez főleg Bakonyi Péter szaktanácsadó adta meg neki a kellő impulzusokat. Első bioszőlőjét 2008-ban szüretelte, de csak egy évre rá, 2009-ben kapta meg az ökológiai termékelőállítását hitelesítő tanúsítványát a Biokontroll Nonprofit Kft-től.
„A bio- szócska szerepeltetése kevésbé fontos, mint a bor minősége” – mondja Hummel. Ez a címke önmagában nem márka, a biobor nem jelent automatikusan magas minőséget. „Az én célom pedig a magas minőségű bor. Egy bor csak annyira lehet jó, amennyire azt a szőlő lehetővé teszi. Elsősorban a szőlőhegy adta első osztályú szőlőanyagokra összpontosítunk, s következetesen korlátozzuk a mennyiséget”. E nélkül a bor elveszti karakterét, fajtajellegét, a borvidékre és az évjáratra jellemző tulajdonságait – vallja Hummel, aki szerint a terroir jelleg leginkább a bioművelés által tud megjelenni a borban. (Borászportál, Agromonitor)
Rangos kitüntetést kapott a villányi bioborász
Az Év Pincészete 2011 díjban részesítette a Captain Cork, az egyik legolvasottabb német online borszakmai magazin Horst Hummel-t – írja a borászportál.hu. A német származású borász az elsők között kezdett biogazdálkodásba a Villányi borvidéken. A díjat korábban az osztrák Jörg Betz és az itáliai Angelo Gaja kapta meg.
Autentikus magyar gasztronómia és ünnepi kreativitás
A Zazie Bistro & Bar császármorzsa standdal hangolódik a karácsonyra.
Újdonság: pizza és bor egy palackban
Az ital az ismert amerikai pizzás gyorsétteremlánc és egy borászat együttműködésében született meg.
Ételmentés: rendezvények maradékából segítenek a rászorulóknak
Az élelmiszerpazarlás napjaink egyik legnagyobb kihívása, de szerencsére vannak olyan példamutató kezdeményezések, amelyek változást hozhatnak.
Búcsúzik a szegedi ikonikus vendéglátóhely
A Jazz Kocsma közösségi oldalán jelentette be, hogy három évvel ezelőtti újranyitásukat követően végleg bezárnak.
Már kapható laboratóriumban előállított libamáj
A hízott kacsamáj laboratóriumban termesztett alternatívája ellentmondásos jövőt kínál a termesztett húsipar számára.
Itt az elviteles dobozok legújabb generációja
Több mint 40 ezer alkalommal tették próbára idén a felhasználók a Cup Revolution innovatív, újrafelhasználható dobozrendszerét, amely a Legjobb innováció a körkörös gazdaságért kategóriában érdemelte ki a közelmúltban a CSR Hungary Magyar Üzleti Felelősség Díját.
Jelentős drágulás jöhet az alapvető italok piacán
A drágulás fő mozgatórugói a kakaó, a kávé és a tea árainak emelkedése, valamint a gyümölcsök és zöldségek magasabb importköltségei.
Mi a kapcsolat egy olasz étterem és a német topgin között?
A gin szerelmeseinek és a különleges ízek kedvelőinek álmodták meg az ultraprémium gint.
Mit rejt száz éve egy Gerbeaud süteményes doboz?
Nem, nem süteményt, valami egészen mást. Ráadásul épp száz éve került a doboz mélyére.
Újbor kóstoló Badacsonyban
Összegyűlik a badacsonyi borvidék színe-java a tradicionális Újbor kóstolóra.
Interjú
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket
Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.