A kezdetek óta a legfontosabb célkitűzése a szervezői csapatnak, hogy
minőségi alapanyagokat használva, minőségi ételek kerüljenek az asztalra azért, hogy a hazai gasztronómia a hagyományokat követve újra elsőrangú hozzávalókat használjon fel a készítésnél.
Fotó: SVÉT
A hazai éttermek a magyar agráriumot támogatva szeretné minél szélesebb körben megtalálni azokat a hazai termelőket, termelői közösségeket, akik szintén ezt az irányt képviselik.
Az idei év szlogenje Ízek tiszta forrásból.
A gasztronómiai közönségtalálkozón idén a fő hangsúlyt a magyar sajt és tejtermékek kapják, de emellett a mangalica is újra terítéken lesz, illetve a szarvasgomba, a magyar borok, méz és a helyi alapanyagok is kiemelt szerepet kapnak.
Az idei évben is részt vesznek az eseményen határon túli kiállítók, illetve Franciaországból, Spanyolországból is érkeznek vendégeink, továbbá a Nyitott Porta Napok hazai programsorozat 4 tájegységéről: Minden, ami Szatmár-Bereg; Kisalföld Kincsei; Vasfüggöny – az Alpokaljától Dél-Zaláig; Dunántúl szíve – a Balaton-felvidéktől egészen a Vasi-hegyhátig is érkeznek kiállítók.
Készételek, helyi termelői áruk, vidéki ízek és sok-sok finomság kerül a tatai eseményen a helyszínre, ami nem csak egy gasztronómiai fesztivál hanem igazi vásári forgatag, ahol azok a termelői portékák is jelen lesznek, amelyekből a finom ételek készültek.
A regisztráció már megkezdődött a https://svet.festin.hu/linken.
Bővebb információ: www.svet.hu