Feltárulnak a Gellért és az Astoria Hotel titkai

Június 21-én, a Nyitott Szállodák Éjszakáján felfedi évszázados titkait a Gellért és az Astoria hotel. 

Ki gondolná, hogy egy, a szállodát a Rudas és Rácz fürdővel összekötő alagút, és egy 2 millió éves barlang is meghúzódik a Danubius Hotel Gellért hotel alatt? És hogy a 100 éves, muzeális Danubius Hotel Astoria a műkincsek tárháza? Ezeket - és megannyi más titkot is – megtudhatunk június 21-én, a Múzeumok Éjszakája programsorozathoz csatlakozó Nyitott Szállodák Éjszakáján.

Egyedülálló kezdeményezéssel rukkolt elő Budapest két leghíresebb szállodája, a Danubius szállodalánc két zászlóshajója, a Gellért és az idén 100 éves Astoria. A Múzeumok Éjszakájához csatlakozva e két patinás hotel is kitárja kapuit a nagyközönség előtt, bemutatva az évszázados falak rejtette titkokat.

Megtudhatjuk, hol töltötte budapesti éjszakáit Nixon elnök, vagy Yehudi Menuhin, hol élt huzamosabb ideig Páger Antal, vagy Krúdy Gyula, milyen műkincseket rejt az Astoria, és hogy a Gellért alatt megbújik a Szüzek Barlangja. Mindkét hotel változatos programokkal is készül a Múzeumok Éjszakája eseménysorozatához csatlakozva.

A százéves, regényes Astoria, a Belváros ikonikus szállodája kiállításokkal, MÁV Szimfonikusok koncerttel és az Osztrák-Magyar Monarchia ételeivel tárja ki kapuit. A magyar történelem során többször főszerepet játszó Astoria épülete maga is muzeális. Enteriőrjében, utánozhatatlan hangulatában a 100 év alatti számos felújítás után is megőrizte egyediségét, különleges atmoszféráját.

A márványborítású falak és a műkincsek az Astoria évszázadáról mesélnek a Múzeumok Éjszakáján. A Café Astoria Restaurant pedig századfordulós büfékínálatot ígér az Osztrák-Magyar Monarchia ételeiből. Érvényes Múzeumok Éjszakája karszalaggal plusz 1990 Ft-ért kínálja az Astoria étterme a gasztro-kulturális fogásokat.

A Gellért Oldtimerek Éjszakájával várja a látogatókat. A X. Budapest Classic Grand Prix 100 oldtimer autójának befutója és kivételes kiállítása, a Marilyn Monroe és Elvis Presley show Nyertes Zsuzsa sztárfellépővel, a kizárólag a Múzeumok Éjszakájára megnyíló, a szálloda alatt megbúvó kétmillió éves Szüzek Barlangja és a Gellért Kupolája szenzációs programsorozatot kínál. A rendkívüli kalandtúra során pedig láthatjuk majd hol töltötte éjszakáit megannyi híresség, király, államfő, művész: Nixon elnök, Habsburg Ottó, Yehudi Menuhin, Antony Quinn vagy akár Andrew Lloyd Webber.

A két szálló között retro autóbusz szállítja a Nyitott Szállodák Éjszakájának színes programjaira azokat a látogatókat, akik karszalagjukat a Danubius Hotel Astoria, vagy a Danubius Hotel Gellért recepcióján veszik meg.

Astoria

2014. június 21. 18:00-24:00

Program:

Osztrák-Magyar Monarchia Hadtörténeti Egyenruha Kiállítás

Astoria 100 kamara-kiállítás a szálloda történetéről

A MÁV Szimfonikusok koncertje 12 vonós közreműködésével

Gellért

2014. június 21. 16:00-24:00

Program:

A X, Budapest Classic Grand Prix 100 oldtimer versenyautójának befutója és kiállítása a Gellért Hotel előtt

Marilyn Monroe és Elvis Presley show, sztárfellépő Nyertes Zsuzsa

Rendkívüli, interaktív kalandtúra a Gellért Hotel épületében


Designhotel a Lánchídnál – új szállodát nyitott a CPI Hotels

Designhotel a Lánchídnál – új szállodát nyitott a CPI Hotels 

A cseh anyacéggel rendelkező hotellánc új Mamaison szállodája már várja vendégeit Budapest szívében.
15 éve vörösben – a Kempinski ikonikus nagyköveteinek ünnepe

15 éve vörösben – a Kempinski ikonikus nagyköveteinek ünnepe 

Idén 15 éves a Lady in Red program, amely a Kempinski szállodalánc egyik legjellegzetesebb arculati eleme.
Friss, ropogós trendriport – 2025 májusi szállodai forgalomról

Friss, ropogós trendriport – 2025 májusi szállodai forgalomról 

Az idei év ötödik hónapjában Magyarországon 987 szálloda üzemelt.
Elégedett a szaktárca a tavasz utolsó hónapjában elért turisztikai eredményekkel

Elégedett a szaktárca a tavasz utolsó hónapjában elért turisztikai eredményekkel 

NGM: tovább dübörög a turizmus a hazai szálláshelyeken.
Négycsillagos reptéri szálloda Debrecenben

Négycsillagos reptéri szálloda Debrecenben 

Bemutatkozott az ibis Styles Debrecen Airport Hotel.
KSH-gyorsjelentés a hazai szálláshelyek májusi forgalmáról

KSH-gyorsjelentés a hazai szálláshelyek májusi forgalmáról 

Áprilisban a turisztikai szálláshelyeken 1,4 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el.
Új tulajdonosnál a Budapest Marriott Hotel

Új tulajdonosnál a Budapest Marriott Hotel 

Jó ideje árulták, mostanra megszületett a megállapodás: tulajdonost váltott a Duna-parti ötcsillagos szálloda.
MSZÉSZ: már lehet jelentkezni az Év Technológiai Újítása pályázatra

MSZÉSZ: már lehet jelentkezni az Év Technológiai Újítása pályázatra 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége idén is meghirdette társult tagjai részére az Év Technológiai Újítása pályázatot.
Rangos nemzetközi minősítést zsebelt be a dél-balatoni szálloda

Rangos nemzetközi minősítést zsebelt be a dél-balatoni szálloda 

Elsőként a balatoni házak közül Green Globe-minősítést kapott a Mövenpick BalaLand Resort.
Szallas.hu: Siófokra érkezett a legtöbb foglalás

Szallas.hu: Siófokra érkezett a legtöbb foglalás 

Rövidülnek, de nem maradnak el a nyaralások. Tények és tervek a magyarok belföldi vakációjáról – a szállásfoglaló portál adatai alapján.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.