Már csak pénzügyi akadálya lehet a szentesi Petőfi Szálló felújításának, a fejlesztésben érdekelt cég ugyanis megkapta az építési engedélyt az idén 112 éves épület rekonstrukciójára. A mélygarázs és a hotelhez tartozó Petőfi utcai apartmanház megépítése egy második ütem része lesz, ezeket akkor kell majd engedélyeztetni. Ami a finanszírozást illeti, beszámoltunk már róla, hogy uniós forrásokat is felhasználna a beruházó Pendola Kft. A regionális fejlesztési tanács szálláshelyfejlesztésre kiírt pályázatán legfeljebb 450 millió forintot nyerhet a cég. Az első ütem költsége 3 milliárd forint, ebből mintegy 2,5 milliárd forintot hitelből fedezne a társaság. Csak pénzügyi akadálya lehet a szálló felújításának.
– Hétfőig kell benyújtanunk a pályázatot, amihez kellett az önkormányzat hozzájárulása is, hiszen egyelőre a város tulajdona a szállóépület – nyilatkozta lapunknak Erdélyi Lajos, a Pendola–Szentes Kft. ügyvezetője. Ha nyer a pályázat, akkor az első kifizetési kérelemig kell átadni a tulajdonjogot az önkormányzat és a beruházó közös cégének, a Pendola–Szentes Kft.-nek. Bár általánosságban hónapokkal a pályamű benyújtása után kezdődnek az ilyen fejlesztések, Szentesen már február derekán megkezdődhet a kivitelezés, ugyanis nem lesz szükség közbeszerzésre az eljáró hatóság állásfoglalása szerint – erről írásban kapott értesítést a cég. Erdélyi Lajos azt is elmondta lapunknak, hogy ettől függetlenül megversenyeztetik az ajánlattevőket, hiszen egy műemléki felújításnál nem csupán az ár a mérvadó, hanem a munka minősége is, különösen annak tükrében, hogy a műemléki felügyelet folyamatosan ellenőrizni fogja az építkezést.
– Több hitelintézettel, több konstrukcióról tárgyalunk – árulta el az ügyvezető, aki szerint arra is készült forgatókönyv, ha nem nyer a beadvány. Erről részleteket nem árult el Erdélyi Lajos, de azt megjegyezte, hogy egy pályázati siker sokkal könnyebbé és egyértelműbbé tenné a helyzetüket. A szentesi képviselő-testület szerdai rendkívüli ülésén újfent vitába torkollt a Petőfi Szálló ügye. Kozák János azt feszegette, hogy a Pendola a várossal kötött szindikátusi szerződés több pontját nem teljesítette határidőre. Rébeli-Szabó Tamás szerint kényszerpályára került az önkormányzat, a beruházóval kötött megállapodást még a pályázat benyújtása előtt aktualizálni kellett volna. A baloldalról Demeter Attila tolmácsolta a jogi bizottság álláspontját, miszerint külön okiratban rögzíteni kell, ha valamiért meghiúsul a projekt, akkor a szállóépület tulajdonjogát tehermentesen kapja vissza a város. Végül azzal, hogy február végéig újra testület elé kerül a szindikátusi szerződés, a többség jóváhagyta a pályázat benyújtását. (delmagyar.hu)