A múlt század elején épült, a kilencvenes években teljesen felújított, egykori Széchenyi-vadászkastély egy csaknem 35 ezer négyzetméteres, ősfás parkban áll. Az összesen 1326 négyzetméter hasznos alapterületű ingatlanban a rekonstrukció során 22 apartmant és különböző közösségi helyiségeket alakítottak ki. A kastélyszállóhoz tartozik még egy 1300 méter mély, jelenleg lezárt termálkút és több félkész, gazdasági és szállodai jellegű létesítmény. Az utóbbiakat azonban már csak új engedélyek beszerzését követően lehet befejezni - derül ki a pályázatból. A felszámoló a területet, az ingatlanokat és a termálkutat kizárólag egyben kívánja értékesíteni.
A rendszerváltásig állami tulajdonban lévő Széchenyi-kastély szövevényes története az 1990-es évek elején kezdődött. Az ingatlant és a hozzá tartozó parkot a helyi önkormányzat akarta megszerezni, ám a privatizáció során befektetők kezébe került, akik nagyívű terveket megfogalmazva, elkezdték az épület máig befejezetlen felújítását. A befektetők üdülési jogokat is értékesítettek, hogy jórészt ebből finanszírozzák a sok száz milliós felújítást. hirdetés A kastélyszállót rövid időre ugyan megnyitották, ám hamarosan bezárták, és üresen áll ma is. A többszöri tulajdonoscserét követően, 1998-ban az immár ugyancsak felszámolás alatt álló Széchenyi Vadászkastély Rt. vásárolta meg. Az ingatlant 2003 augusztusában, annak a Kastély 2003 Kft.-nek értékesítették, amely nem sokkal később Szvrt Kft.-vé alakult és még ugyanezen év novemberében szintén felszámolás alá került.
Az Szvrt az adásvételi szerződésben kötelezettséget vállalt a rekonstrukció befejezésére és arra, hogy a mintegy ezer kisbefektetőnek biztosítja az üdülési jogokat - ám az ügyben azóta sem történt érdemi előrelépés. Az üdülési joggal rendelkező tulajdonosok közül sokan csaknem egymillió forintot fizettek be, ám az "álomkastélyt" eddig csak a kerítésen kívülről vagy képről láthatták. Sőt az Szvrt azt közölte a kisbefektetőkkel, hogy üdülési jogukat csak akkor tudja biztosítani, ha további pénzügyi terheket vállalnak a létesítmény befejezése, illetve az adósságok rendezése érdekében. Az Szvrt-nek jelenleg több mint egymilliárd forintos, többek közt jelzáloggal terhelt, adóssága van. (Napi Gazdaság)