A turisztikai fejlesztés összköltsége 2,5 milliárd forint, amihez 512 millió forintos uniós támogatást nyert a beruházásra létrehozott részben önkormányzati tulajdonú projektcég, a Mórainvest Kft. – mondta a politikus a szálloda ünnepélyes alapkőletételekor. Hozzátette: a szállodaépítés költségéből 1,5 milliárd forintot a Magyar Fejlesztési Bank hitele fedez, a fennmaradó részt a projektcéget létrehozó vállalkozások finanszírozzák, illetve az önkormányzat által biztosított önerő. A polgármester kifejtette, a szálloda kialakítása szervesen illeszkedik a kisváros turizmusfejlesztési koncepciójába, amely részeként 880 millió forintos beruházással tovább bővítik az Erzsébet Gyógyfürdőt, és a gyógyvizet kihasználó szakorvosi és rehabilitációs központ is épül.
Hévizi János, a szállodát kivitelező, és a projektcégben 49 százalékos tulajdonos Aktív Kft. ügyvezetője elmondta, a nevéhez híven kör alakú, 8.000 négyzetméter hasznos alapterületű Hotel Colosseum épülete ötszintes lesz. A szálloda – amely fűtését a helyi adottságokat kihasználva szinte teljes egészében termálvízzel biztosítják - 77 szobával és öt lakosztállyal, összesen 169 férőhellyel várja majd vendégeit. Az alagsorban az épületgépészeti és kiszolgáló helyiségek, a 2.400 négyzetméteres földszinten a közösségi terek kapnak majd helyet, a negyedik szinten pedig egy 150-200 fő befogadására alkalmas konferenciaterem lesz – közölte a szakember.
A mórahalmi Erzsébet Gyógyfürdő az elmúlt néhány évben méltán vált népszerűvé az ország távolabbi tájain és külföldön is, látogatószáma 2001 óta nyolcszorosára növekedett, tavaly a vendégek száma meghaladta a 300 ezret – mondta az MTI-nek Balog László fürdőigazgató. A homokháti kisvárosban eddig két panzióban és hetven magánszálláshelyen fogadták a vendégeket. 2009-ben a város kereskedelmi szálláshelyein a vendégéjszakák száma 14 ezer volt, míg magánszálláshelyeken 20 ezer éjszakát töltöttek a turisták. A szintén a fürdő szomszédságában működő, 2003-ban nyitott – a Mórainvest Kft.-ben is 25 százalékos tulajdonnal rendelkező Termálgyűrű Kft. által üzemeltetett – Termál panzió kihasználtsága tavaly 84 százalékos volt. Így a szakember bízik benne, hogy a Hotel Colosseum teljesíteni tudja az üzleti tervben az első esztendőre várt 18-19 ezres vendégéjszaka számot, amely ezt követően évi 30 ezerre is nőhet. (MTI)