A szövetséget az október 20-án kihirdetésre került 239/2009 Önkormányzati minisztériumi rendelet hívta életre. A jogszabály szabályozza a szálláshelyek működtetését, és rendelkezik az új védjegyrendszer létrehozásáról. Ennek kialakításában lesz elsődleges szerepe az új szervezetnek, amelynek az lesz a feladata, hogy elősegítse a kormányrendeletben meghatározott, úgynevezett egyéb szálláshelyekre és azok üzemeltetőire vonatkozó jogi háttér harmonizációját, és kidolgozza, üzemeltesse és ellenőrizze a védjegy rendszert. A szövetség ezeken túl elsődleges feladatának tekinti tagjai érdekvédelmének ellátását a jogszabályalkotás során, az érdekegyeztető fórumokon, a szakminisztériumnál, az Önkormányzatoknál, a munkavállalói érdekképviseleteknél és szükség esetén nemzetközi szervezeteknél. A társadalmi szervezet ezenkívül támogatná még a magánszállásadók pályázati tevékenységét, szakmai oktatást, továbbképzéseket tartana, és marketing és PR-tevékenységet is kifejtene tagjai érdekében.
A Magánszállásadók Országos Szövetsége már 11, magánszálláshelyeket tömörítő települési, kistérségi egyesületet tudhat tagjai között, amelyek mintegy 10 000 szálláshelyet fednek le. Az egri, büki, kehidakustányi, keszthelyi, tokaji, hajdúszoboszlói, szegedi, sárospataki, mezőkövesdi szervezetek tekinthetők alapítótagoknak, de a szövetség várja minél többek jelentkezését. Szabó István, választott elnök, az Egri Magánszálláshelyek Egyesületének elnöke arra kéri a házakat, ne egyesével, hanem települési, térségi szervezetekbe tömörülve csatlakozzanak.
A MOSZ választott vezetői:
Elnök: Szabó István - Eger, elnökhelyettesek: Trangóni Katalin - Kehidakustány. Lajkó Ferenc - Hévíz, titkár: Váradi Tamás - Eger, elnökségi tag: Tóth Béla - Bük.
Felügyelő Bizottság: Elnök: Zentai József - Keszthely, tagok: Nagy Júlia - Tokaj, Pincésné Loós Vilma - Hajdúszoboszló.
Az alakuló ülésen jelen volt Dr. Kovács Miklós turisztikai szakállamtitkár is, aki üdvözölte az új szakmai szervezet létrehozását. Az alapítók úgy vélik, fontos a létrejöttük, mivel a hasonló szállásadói kör érdekeit képviselő Panziósok és Fizetővendéglátók Szövetsége főleg csak a budapesti házakat tömörítik, míg a most alakuló szövetség széles vidéki bázist képvisel majd. A védjegyrendszer létrehozásáról és üzemeltetéséről szóló tárgyalások már az új szervezet részvételével folytatódnak az Önkormányzati Minisztériumban – tájékoztatta a Napi Turizmust Trangóni Katalin elnökhelyettes.
További információ: Szabó István, Tel: 06-30-547-80-17, [email protected]