NGM: februárban 1 millió feletti vendégérkezés a hazai szálláshelyeken

2025 februárjában tovább erősödött a magyar turizmus: több mint 1 millió vendéget regisztráltak a hazai szálláshelyeken, ez közel 14 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.

A legfrisseb statisztikai adatokat idézve az NGM kiemelte: a vendégek több mint 2,3 millió vendégéjszakát töltöttek el hazánkban, ami csaknem 4 százalékos emelkedést jelent.


Fotó: KSH

A belföldi vendégek száma 5,4 százalékkal 485 ezerre nőtt, míg a külföldi turisták száma több mint 22 százalékkal 536 ezer főre emelkedett.

A legdinamikusabb növekedést Budapest és a Balaton térsége mutatta.

A Központi Statisztikai Hivatal és a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ adatai alapján a fővárosba 24 százalékkal több turista érkezett, mint egy évvel korábban.


Fotó: Pixabay

A vidéki turisztikai térségek közül a Balaton csaknem 10 százalékkal több vendéget vonzott, mint 2024 második hónapjában. A növekedés hátterében nemcsak a külföldi érdeklődés közel 22 százalékos emelkedése áll, hanem a hazai vendégek számának 7 százalékos bővülése is.

Az NGM megállapította: a vendégforgalom növekedése kedvező hatással volt a szálláshelyek bevételeire is: országszerte közel 60 milliárd forintos bevétel történt, ami közel 17 százalékos emelkedést jelent az előző évhez képest. Ezen belül a vidéki szálláshelyek 33,8 milliárd forint bevételt realizáltak, ami 13,3 százalékos növekedést tükröz.

A 2025-ös év első két hónapja összességében biztató eredményeket hozott – értékelte az NGM: több mint 2 millió vendég látogatott Magyarországra, ami közel 16 százalékos növekedést jelent 2024 azonos időszakához képest. A bevételek mintegy 19 százalékkal haladták meg az előző év január-februári eredményeit.

Felidézték azt is, hogy elindul a balatoni hajózási szezon is, a Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) március 28-tól várja az utazni vágyókat.


Turisztikai fejlesztés Nógrádban

Turisztikai fejlesztés Nógrádban 

Jelentős felújításon esik át az 1973 óta működő Salgó Hotel.
Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen

Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen 

A Hunguest Hotels szállodaláncnál a lánc számos szállodája teljes körűen megújult, köztük hévízi egységeik is.
Belföldi és nemzetközi vendégérkezések hazai szálláshelyeken

Belföldi és nemzetközi vendégérkezések hazai szálláshelyeken 

A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai szerint eddig 2,4 millió belföldi és 2,6 millió nemzetközi turistát regisztráltak a hazai szálláshelyek.
Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén

Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén  

Két észak-magyarországi szálláshely nyerte el ma a nemzetközi Good Travel Seal minősítést, amelyet a világ egyik vezető fenntarthatósági turisztikai értékelőrendszereként tartanak számon.
MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly

MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly 

Márciusi trendriport a KSH adatai alapján.
Brandváltás ennél a patinás fővárosi szállodánál

Brandváltás ennél a patinás fővárosi szállodánál 

A Mövenpick bejelentette a Mövenpick Hotel Budapest Centre megnyitását.
Újra nyitva a családok és a wellness rajongók kedvence: a Hunguest Flóra

Újra nyitva a családok és a wellness rajongók kedvence: a Hunguest Flóra 

Évekkel ezelőtt, fejlesztés céljából zárt be az egri Hunguest Hotel Flóra azért, hogy 2024. december 18-án megújult külsővel és belsővel születhessen újjá.
A szállodások keleti régióülésére készül a megújult Hunguest Béke

A szállodások keleti régióülésére készül a megújult Hunguest Béke  

Május 7-én a nemrég újranyitott hajdúszoboszlói Hunguest Béke szállodában rendezik meg a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) keleti régióülését.  
Igazgatóváltás a Dorothea Hotel élén

Igazgatóváltás a Dorothea Hotel élén 

Az ötcsillagos budapesti belvárosi ház vezetése 2025 március elsejétől változott.
Új ötcsillagos ház nyílik Hévízen

Új ötcsillagos ház nyílik Hévízen 

Az ötcsillagos szállodában a vendégeket nem csak a luxus legmagasabb foka, hanem valódi testi-lelki feltöltődés várja.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.