Fedor Rita elmondta: az ügyben a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) hűtlen kezelés gyanújával tett feljelentést ismeretlen tettes ellen. A nyomozást a főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya kezdte el, a szóvivő az ügy részleteiről - a nyomozás érdekeire hivatkozva - nem adott bővebb felvilágosítást.
A Magyar Nemzet szerdai cikkében azt írja: a lap birtokába jutott dokumentumok szerint 2002-ben a Csabai Lászlóné (MSZP) vezette önkormányzat 70 millió forint plusz áfa értékben, felújítási kötelezettség mellett eladta a műemlék Krúdy Szállót az Épker Kft. akkor még bejegyzés alatt álló projektcégének, a Sóstó-Invest Kft.-nek. A Kehi megállapítása szerint a vételár kiegyenlítése nagyobb értékben értéktelen üzletrészek beszámításával, kisebb részben pedig a valóságban nem teljesített szállodai szolgáltatások beszámításával történt.
A Magyar Nemzet szerint a Kehi feljelentéséből kiderül, hogy az általuk megbízott igazságügyi szakértő 580 millió forint plusz áfa értékben határozta meg a nyíregyházi ingatlan 2002-es adásvételekor fennálló, valós szabadpiaci forgalmi értékét, szemben a szerződésben szereplő 70 millió forintos összeggel. A napilap cikkében ugyanakkor megjegyzi, hogy a szakvélemény szerint elégtelen és irreális volt az önkormányzat alkalmazásában álló ingatlanforgalmi szakértő által végzett 2002-es értékelés, és a vizsgálatok alapján az ingatlan áron aluli értékesítésével az önkormányzatot 527 millió forint vagyoni hátrány érte.
"Engem nem zavar, hogy vizsgálnak, az zavar, hogy ebből politikai ügyet csinálnak" - mondta az MTI-nek Csabai Lászlóné. A nyírségi nagyvárost 1994 és 2010 között vezető polgármester közölte: az épületet 1995-ben, romos állapotban vásárolta vissza egy vállalkozótól az önkormányzat, a felújításra a helyhatóságnak azonban nem volt anyagi fedezete. Az önkormányzat 2002-ben adta el felújításra az épületet az Épkernek, illetve a későbbi üzemeltetést végző projektcégének, amely a szerződéskötés időpontjában még valóban bejegyzés alatt volt - tette hozzá Csabai Lászlóné.
A korábbi szocialista városvezető a Kehi-vizsgálat kapcsán megjegyezte: az adásvétel időpontjában a romos ingatlan nem ért annyit, mint azt az ellenőrzési hivatal vizsgálata állítja, ezt pedig az ingatlanról akkor készített, a városvédő egyesület birtokában lévő fotók is igazolják. A szállót 2003-ra felújították, 2010 óta üresen áll.