Nyugat-Dunántúlon a vendégéjszakák száma külföldi és belföldi vonatkozásban az átlagossal megegyezően változott, a vendégeké viszont különböző mértékben bővült: külföldről 11,2%-kal, belföldről 2,2%-kal többen látogattak a régióba. Az átlagos tartózkodási idő 3,0 napot tett ki, 0,6 nappal volt hosszabb az országosnál.
A régió kereskedelmi szálláshelyei 9,4 milliárd Ft-os bevételt relizáltak az első negyedévben, folyóáron 4,3%-kal többet, mint 2009. azonos időszakában.
Az üdülési csekkek szerepe erősödött. Az első három hónapban a belföldi bruttó szállásdíj 41,2%-át ezzel a fizetőeszközzel egyenlítették ki, összesen 929 millió Ft értékben, folyóáron 2,9%-kal haladva meg az előző év első negyedévének értékét.
A régió szálláshelyeinek kihasználtsága 2010 első negyedévében 23,5%-os volt, 0,5 százalékponttal magasabb, mint az előző év azonos időszakában.
A régió öt legjelentősebb idegenforgalmi településén (Bük, Hévíz, Sárvár, Sopron és Zalakaros) az első negyedévben 162 ezer vendég szállt meg, az összes kétharmada, akik a vendégéjszakákból közel háromnegyeddel részesedtek. Hévíz a régiós forgalom több mint egynegyedét adta, annak ellenére, hogy a növekedés itt az elmúlt év első negyedévéhez képest mindössze 1,4%-os volt. A legnagyobb mértékű, mintegy egynegyedes bővülést a büki és soproni szálláshelyek realizálták.
Régiós szinten a vendégéjszakák 87,7%-a volt köthető a szállodákhoz, ezen belül is hétnyolcados részt képviseltek a négy- és háromcsillagos szállodák (330, illetve 232 ezer éjszaka). A négycsillagos szállodákban 5,0, a háromcsillagosokban 18,4%-kal több éjszakát töltöttek el a vendégek az előző év azonos időszakához képest. A szállodai forgalom négytizedét gyógyszállók, kéttizedét wellness-szállók adták - derül ki a KSH tájékoztatójából.
'