Egyebek mellett bíbor fény, lüktető zene a felvonókban és gombnyomásra kényelmes ággyá változó szófa alapozza meg a 21. századi hangulatot.
Ugyanakkor akadnak, akik visszahőkölnek az apró szobáktól. A 15,8 négyzetméteres helyiségeket ugyanis csupán némi eufemizmussal lehet a szokványos szállodai szobákhoz hasonlítani. A Yotel is inkább kabinnak nevezi azokat.
Repülőgép-tervezők alkották meg a belső teret, hogy minden centimétert praktikusan alakítsanak ki, méghozzá úgy, hogy az egész sokkal nagyobbnak tűnjön. A picurka asztal egyúttal éjjeliszekrény is, a fej fölött rögzített zuhanyrózsából pedig egy beállóba ömlik a víz, nincs zuhanykabin, ahogy minibár vagy hűtő sem.
A hotel vendégei azonban nem is a szobáikban akarnak időzni, a negyedik emeleti lobbiban négy bár, 600 négyzetméteres külső terasz és étterem várja őket.
Gerard Green, a szálloda vezetője "szívében fiatalnak" írta le a Yotel célközönségét, és a szállodaipar iPodjaként jellemezte a vendéglátóhelyet.
A Yotel négy éve nyitotta első hoteljeit két londoni reptérnél, majd egy amszterdami légikikötőnél. A hotellánc a repülőgépek helyhatékonyságát akarja ötvözni a japán kapszulahotelek modelljével. A New York-i az első nem reptérre telepített fiókszálló, amely ráadásul Európán kívül is az első ilyen vállalkozás.
A maga 669 szobájával 2002 óta a legnagyobb újonnan megnyílt New York-i hotel. Bevezető áron augusztusig 149-180 dollár között mozog az átlagos szobaár, azt követően 200-250 dollárra változik a tarifa. Akadnak ugyanakkor "luxuslakosztályok" is ezer dollár körüli áron. (MTI - Képünk illusztráció)