Az utóbbi időkben egyre-másra nyíltak a wellnesshotelek hazánkban. A számos szálloda között éles verseny alakult ki, főleg árverseny különösen a válság hatására. Ugyanakkor versenyelőnyt biztosíthat a szolgáltatások körének bővítése a hagyományostól kissé eltérő irányba.
Ilyen irány lehet a személyes wellness. A nagyobb részt vízzel összefüggő wellness szolgáltatásokat a szállodák közösségi tereiben vehetik igénybe a vendégek. Ezzel szemben a személyes wellnesst a saját szobában, a fürdőszobában élvezhetik. Ez által a szobák nem csupán ámeneti terek, mint azt Marc Augé francia antropológus megfogalmazta, hanem napközben is maradásra bírják a vendéget.
Ehhez szükséges a hotelszobák teljeskörű fürdőkozmetikai felszerelése, de akár szóba jöhet egy külön spa szoba kialakítása is. A spa szobában a fürdőszoba a relaxációt és a kényelmet szolgálja és személyes szauna is a vendégek rendelkezésére áll. Akad példa a szobai gőztusolóra, vagy a színterápiás kádra is. A lényeg a részletekben rejlik: minél személyesebb egy szálloda wellness szolgáltatása, annál kifinomultabb figyelmet fordít az apró dolgokra is. Ezeken a helyeken az alapvető fürdőkozmetikumokon túl például rendszerint megtalálhatóak olyan fürdőkiegészítők is, mint a fürdőgolyó, testjoghurt vagy a habfürdő.
A wellness személyessé tétele előnyös versenyhelyzetbe hozhat olyan szállodákat, amelyek nem vagy csak korlátozott hozzáféréssel rendelkeznek termál- vagy gyógyvízforráshoz.
Az első személyes wellness hotelszobát Sylvia Sepielli spa tanácsadó és dizájner alakította ki, mintegy három évvel ezelőtt az arizóniai Phoenix-ben. A Royal Palms minden egyes szobájába jógaszőnyeget és súlyzókat tettek, színváltós fénytesteket helyeztek el a falakon, és minden este helybe érkezett a nyakmasszőr.
A szobákban is elérhető, úgynevezett személyes wellness irányába nyitott hazai szállodák között személyes szaunára jelenleg a szilvásváradi La Contessa Kastályhotelben találunk jó példát, illetve a zalakarosi Hotel Karos Spa, és a ceglédi Aquarell Hotel egyes fürdőszobáiban folyik csapvíz helyett termálvíz.
„Ennek ellenére a hazai wellness és spa hotelek közül még mindig kevesen tartják fontosnak, hogy a vendégszobákban is elérhető legyen az a kényeztetés, ami a hotel közösen használható helységeiben megtalálható” - véli Ivea Kellere, a fürdőkozmetikumokat gyártó Stenders Magyarország ügyvezetője.