Kovácsné, Faltin Erzsébet elmondta: az önkormányzat a támogatást a Dél-Alföldi Regionális Operatív Program városközpont rehabilitációra igénybe vehető keretéből nyerte, a műemlékvédelem alatt álló épület és környezetében található parkok, pihenő terek felújítási költsége összesen 320 millió forintba került, az önkormányzat a beruházáshoz 30 millió forint önerővel járult hozzá. Az Alföldön egyedülálló fachwerk szerkezeti szálloda épületét eredeti állapotában, a műemlékvédelem által jóváhagyott feltárások szerint újították fel.
A megújult épület földszintjén a valamikori tiszti kaszinó rendezvény teremként működik és étterem, az emeleten a száz főt befogadó báli nagyterem konferenciák és esküvők helyszíne lesz - tette hozzá Kovácsné, Faltin Erzsébet. Hozzáfűzte: a szállodai lakosztályokba költözik december végén a polgármesteri hivatal, a városháza régi épületében működik majd a járási hivatal.
A polgármester az épülettörténetéről elmondta: a szálloda fachwerk-es épületét Budapesten állították fel a millenium alkalmából rendezett világkiállításon, kiállító pavilon volt, ahol a királyi ménesbirtok is bemutatkozott, majd az épület szerkezetét Mezőhegyesre szállították és a birtok mellett kialakuló civil központban, újra felépítették 1885-ben, az épületben szállodát alakítottak ki étteremmel és kávézóval, benne működött a tiszti kaszinó.
A Centrál építészeti jelentősége, hogy ez az ország egyetlen megmaradt fagerenda vázas szállodája. Három díszes belső terme van. A termek kazettás famennyezettel, fali lambériával készültek. Három öntöttvas korinthoszi oszlop áll az épületben. Az emeleti bálteremben a zenekar részére faragott fakarzat készült. Fachwerkes oromzata mellett figyelemre méltó a díszes főbejárat feletti, óratoronnyal összekomponált, színes üvegű zárt erkély. Az egykori emeleti báltermet díszteremként használják, testületi ülések, konferenciák, esküvők helyszíne. Földszinti részén találjuk a Centrál Éttermet. 2012 júniusának végén értékmentő szakemberek vizsgálták meg az épületet. Az eredmény: lenyűgöző! Az épület belső falán számos helyen fellelhető eredeti díszítőelemek különlegessége a Parlamentben, az Iparművészeti Múzeumban, a Gödöllői Királyi Kastélyban látható elemekkel párhuzamos – állítják a felmérést végző szakemberek, köztük dr. Szentkirályi Miklós festő-restaurátor, a Magyar Restaurátorok Egyesületének elnöke, a Magyar Muvészeti Akadémia rendes tagja. Sajnos a teljes feltárásra és restaurálásra a városnak jelenleg nincs anyagi lehetősége, de a belső mennyezet eredeti festését több helyen is kisebb méretekben láthatóvá tették. A díszítőelemek további védelmére a szakemberek fognak szigorú klisék mentén javaslatot tenni és annak végrehajtását felügyelni.
A felújítás során 15 kilométernyi cserépléc és 70 ezer, Spanyolországból származó palalap került felhasználásra. A megújult épület földszintjén a konferenciaterem és étterem, az emeleten a száz főt befogadó báli nagyterem alkalmas különféle rendezvények és esküvők megtartására. Az étterem közelsége bármilyen vendéglátást lehetővé tesz. Az épület akadálymentesített, és lift is működik benne. Ide költözik a polgármesteri hivatal, és várhatóan a Tourinform-iroda is ebbe a patinás környezetbe kerülhet.