Az Air Cairóval repül az ETI Hurghadába

A november 6-ától Budapest és Hurghada között közlekedő Air Cairo-járat ülőhelyeinek háromnegyede az ETI-é - tájékoztatott az utazásszervező.

Amint arról néhány nappal ezelőtt beszámoltunk, az Air Cairo november 6-tól közvetlen járatot indít Hurghada és Budapest között. Terveik szerint a járat február 12-ig minden vasárnap, majd február 15-től március 22-ig minden szerdán és vasárnap fog közlekedni a két város között, A320-as géptípussal. Akkor még úgy tudtuk, hogy bár a légitársaság menetrendszerinti járatként kérte le az üzemelést, foglalni nem lehet rá, vagyis alapvetően charterjáratként fog üzemelni.

Most azonban friss információkat kaptunk az Air Cairo európai sales és marketing menedzserétől, Mohamed Yousseftől, aki kérdésünkre azt közölte, hogy a kérdéses járat menetrendszerinti járat lesz, amely hamarosan bekerül az Amadeus rendszerébe és foglalhatóvá válik. A járaton ugyanakkor több tour-operátor is bérel helyeket – közölte lapunkkal az illetékes. Az Amadeustól azt az információt kaptuk, hogy a járat már szerepel adatbázisukban, de foglalni még nem lehet rá, ez azonban bármikor változhat.

Az Egyiptom-specialista ETI-től ugyanakkor megtudtuk, hogy az Air Cairo-járatot ők szervezték és hozták Budapestre, a kapacitás 75%-a az övék. Az ETI-nél úgy nyilatkoztak: az előfoglalások alapján elmondható, hogy nagy a kereslet Hurghada iránt, ezért elképzelhető, hogy húsvéttól plusz egy járatot indítanak ezen az útvonalon.

Az Air Cairo 2006-ban 45, 2007-ben 17, 2009-ben pedig 8 charterjáratot üzemeltetett. Hurghada jelenleg csak charterjárattal érhető el, miután a Wizz Air tavaly felfüggesztette menetrendszerinti járatait.


A Lufthansa megszünteti a fedélzeti árusítást hosszú távú járatain

A Lufthansa megszünteti a fedélzeti árusítást hosszú távú járatain 

A Lufthansa gazdasági okokból leállítja a fedélzeti értékesítést hosszú távú járatain.
Emirates és Visit Hungary megállapodás

Emirates és Visit Hungary megállapodás 

Az Emirates légitársaság együttműködési megállapodást írt alá a Visit Hungaryvel a Magyarországra irányuló beutazó turizmus fellendítése érdekében.
A Wizz Air törölte a Lisszabonból Budapestre tartó járatát

A Wizz Air törölte a Lisszabonból Budapestre tartó járatát 

A légitársaság már közvetlenül tájékoztatta azon érintett utasait, akik a weboldalon, illetve applikáción keresztül intézték foglalásukat.
Járattörlések a belgiumi repülőtéren

Járattörlések a belgiumi repülőtéren 

A közlekedési vállalatok szakszervezeteinek sztrájkja miatt közlekedési fennakadások és járattörlések várhatók április 29-én.
Az ír fapados fellép a reptéri ivászatok ellen

Az ír fapados fellép a reptéri ivászatok ellen 

A Ryanair már januárban azt javasolta, hogy az EU vezessen be alkoholkorlátozást a repülőtereken – közölte a CNN.
Csak Itália területén robog a legújabb luxusvonat

Csak Itália területén robog a legújabb luxusvonat  

Az új La Dolce Vita gyártmány nyolc gondosan megtervezett útvonalon kínál művészeti élményeket, festői tájakat és gasztronómiai élményeket.
Balatoni vasútfejlesztések a láthatáron

Balatoni vasútfejlesztések a láthatáron 

Jelentős átalakulás előtt áll a Balaton északi partjának közlekedése.
A Singapore Airlines összebútoroztt az OpenAI-val

A Singapore Airlines összebútoroztt az OpenAI-val 

A SIA – a nagyobb légitársaságok között elsőként – együttműködésre lépett a mesterséges intelligencia szervezettel.
Nyílt nap az Angyalföldi kocsiszínben

Nyílt nap az Angyalföldi kocsiszínben 

Nyílt nappal várja az érdeklődőket a BKV Zrt. szombaton az Angyalföld kocsiszínben.
Próbautazás az autizmussal élők számára

Próbautazás az autizmussal élők számára 

Az Emirates légitársaság egy évvel ezelőtt indította el az akadálymentes és inkluzív légiközlekedési programjának újabb fejezetét, amely az autizmussal élő gyermekek és szüleik utazását hivatott segíteni.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.