Beveti a 4. járatpár ütőkártyát az Aeroflot

Jövő héttől kezdve már nem napi három, hanem négy járat hasít Budapest és Moszkva között – az Aeroflot jóvoltából.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Ezt azon a tájékoztatón ismertették, amelyet az orosz, négycsillagos légitársaság és a Budapest Airport Zrt. közösen tartott június 27-én, a Bródy Stúdióban.

Elsőként Ritter Máté, a Budapest Airport képviseletében büszkélkedett azzal, hogy cégük idén minden bizonnyal átlépi a 14 milliós utasforgalom álomhatárt (csak összehasonlításképp: 2014-ben még „csupán” 9 millióan érkeztek és indultak ugyaninnen) Fontos partnerükkel, az Aeroflottal kapcsolatban pedig elmondta, a reggeli, déli és esti járat közé, délutánra is „beékelődik” egy Liszt Ferenc repülőtér- Seremetyevó reptér közti oda-visszajárat, orosz döntés alapján. Majd 2020-ig tervezett fejlesztésekről is hallhattunk: már jövő hónapban megnyílik a hazai reptéren az utasmóló, a CargoCity kivitelezése is elkezdődött, és új, kiskereskedelmi boltegységeket is átadtak, ill. adnak át folyamatosan a Skycourt területén. Volt idén már reptéri hotelátadás, jön még egy többszintes parkolóház építése és a VIP-service-t is kialakítják.

Az Aeroflot képviseletében Roman Kharchenko, majd Csizmadia Katalin mutatta be a jövő héttől induló új járatpárjukat. A bővítés egyik értelme, hogy az orosz zászlóvivő — tavaly ősz óta — szintén nagy erőkkel száll be a Budapest Airport vonzáskörzetéből Távol-Keletre igyekvők kegyeiért folytatott versenybe. Thaiföld, Kína, Vietnám és Japán a Seremetyevóról elérhető húzódesztinációk. 

Megtudhattuk azt is, az orosz légitársaságnak van saját repülős iskolája, valamint abban egyedülállóak, hogy légikisérőik félévente váltják ruhatárjukat: télen mélykékben, nyáron pirosban pompáznak. A járatnyitás kapcsán pedig kiderült, mindenki kap majd a fedélzeten pompás ellátást, sőt, az oroszok 17-féle speciális menüsort is kínálnak - gyakorlatilag nincs olyan érzékenység vagy vallási okból lévő étkezési előírás, ami zavarba hozná a fedélzeti cateringet.

Seremetyevón a négy terminál közül magyar honfitársaink az "F" és "D"-re érkeznek, onnan indulhatnak tovább, vagy vissza, Budapestre, és a 12 millió utas forgalmát ellátó, egy hattyú kitárt szárnyát imitáló reptéren májusban terminált avattak: megnyitották a vadonatúj "B"-t, a most is zajló foci világbajnokság apropóján. Ha vége lesz a fociőrületnek - ezt a terminált kizárólag belföldi reptéri forgalom lebonyolítására használják majd.


SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.
MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend

MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend 

A nyári menetrenddel nemcsak több járatot indítanak, hanem egy átgondolt, hónapok munkájával előkészített rendszert állítanak szolgálatba.
Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom

Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom 

A tavalyi év tapasztalatai alapján több tartalékgép, ügyeleti forródrót, mesterséges intelligencia és új utasbarát fejlesztések segítik a zökkenőmentes utazást.
Ethiopian Airlines: járatindítás Mauritiusra

Ethiopian Airlines: járatindítás Mauritiusra  

A járat hetente három alkalommal, szerdán, pénteken és vasárnap közlekedik.
A Wizz Air is megszólal az új utaskártalanítás kapcsán

A Wizz Air is megszólal az új utaskártalanítás kapcsán 

Véleményük szerint aggodalomra ad okot, hogy a csomag egyes elemei növelhetik a jegyárat, és szűkíthetik a kínálatot.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.