A céges utazások és rendezvények seregszemléjének az Europa Congress Center adott otthont. Szállodák, utazási irodák, rendezvényhelyszínek, a légi- és vízi közlekedés szolgáltatói, illetve egyéb turisztikai szolgáltatók vonultatták fel kínálatukat a corporate megrendelők képviseletében érkező, kis-, közép- és nagyvállalatok utazói, utaztatói, HR-igazgatói, tréningmenedzserei, rendezvényfelelősei, valamint a rendezvényszervező szakma képviselői számára. A társrendező Magyar Turizmus Zrt. Kongresszusi Irodájának szervezésében mintegy 60 külföldi, professzionális szakmai és céges utaztató is ellátogatott a rendezvényre. Az eseményt 18-án Somogyi Zoltán turisztikai szakállamtitkár nyitotta meg, aki elmondta: a kormány határozott szándéka, hogy felépíti azt a több ezer fős budapesti kongresszusi központot, amely a magyar fővárost a közép-kelet-európai konferenciaturizmus piacvezetőjévé teheti. A rendezvény nyitónapján, a Magyarországi Rendezvényszervezők Szövetségének R3 konferenciáján többek között Christian Mutschlechner, a Kongresszusszervezők Nemzetközi Szövetsége, az ICCA elnöke tartott előadást, a MICE piac drámai változásaira hívta fel a figyelmet. A Turizmus Kft. által szervezett BTS jövőre várhatóan a mostanihoz hasonló időpontban, október közepén várja majd az érdeklődőket.
Eredményesen zárta kapuit a BTS
Október 18-19-én, több mint kétezer corporate látogató és 118 kiállító vett részt az idén negyedik alkalommal megrendezett Business Travel Show-n.

Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál
A Wizz Air célja, hogy 2029-re kizárólag új generációs, neo gépeket üzemeltessen.

Repülési élmény autista gyerekeknek
Autizmussal élők számára szerveztek repülési próbát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt
2019 óta tízmillióval emelkedett az érkezők és indulók száma, hosszabb távon pedig 60 millió fölötti utasforgalmat akarnak elérni.

Wizz Air: csalók élnek vissza a légitársaság nevével!
Csalók próbálnak pénzt kicsalni az utazóközönségtől.

Új logisztikai csomópontot nyitott a lett légitársaság
A régió egyik legmodernebb áruszállító HUB-ja üzemel ezentúl a rigai reptéren.

HungaroControl: paradigmaváltás, fejlesztések és még több légiforgalmi irányító
Május 26-án Turi Ferenc vezérigazgató és Bárány Ákos kommunikációs és marketing igazgató a nyári csúcsszezonra való felkészülésükről tartott beszámolót.

Kutyafogadó a római reptéren
A Dog Relais az első olyan kutyáknak szánt fogadóhely, amelyet olasz repülőtéren hoztak létre.

Autóbuszkiállítás és buszvezetés a BKV óbudai garázsában
Május 24-én az Óbudai autóbuszgarázsban folytatódik a BKV idei nyílt napjainak sorozata.

Privát lakosztályok a felhők felett
Az Emirates újabb fejlesztéseket vezet be prémium utasai számára a „Fly Better” ígéret jegyében.

Nyár a Wizz Air-nél: új járatok, Fel, északra! program, startra kész akciócsoport, Amelia titkára is fény derül
Amelia, a Wizz Air chatbotja nem véletlenül kapta nevét: a legendás pilótanőről, Amelia Earhartról nevezték el.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.